Kretingalės miestelio problemos

Svarbi informacija  Kretingalės miestelio problemos

2013-10-16

Gudžiūnų karas su vandentiekiečiais Kretingalės gyventojus paliko be vandens

Gudžiūnų karas su vandentiekiečiais  Kretingalės gyventojus paliko be vandens

Pranešimas spaudai

 

2013 10 15

Klaipėda

 

Rugsėjo 26 dieną Kretingalėje įvyko vandens tinklų avarija – trūkus vandentiekio vamzdžiui be vandens liko 5 gyvenamieji namai. Tačiau vandentiekio ir nuotekų tinklus šiame miestelyje prižiūrinti  AB „Klaipėdos vanduo“ negalėjo operatyviai likviduoti šios avarijos. Tam sutrukdė UAB „Kretingalės slėnis“, kurio direktorė yra Daiva Gudžiūnienė, o vienintelė akcininkė – Justė Gudžiūnaitė.

 

Gedimą buvo galima pašalinti per pusę paros, bet dėl trukdymų žmonės 8 paras kentėjo be vandens.

 

Didžioji dalis Kretingalės vandentiekio ir nuotekų tinklų priklauso  Klaipėdos rajono savivaldybei, kuri pagal panaudos sutartį jų priežiūrą patikėjo AB „Klaipėdos vanduo“. Tačiau tinklai, kuriuose įvyko avarija, šia sutartimi bendrovei nebuvo perduoti. Tai pastebėjusi AB „Klaipėdos vanduo“ dar rugpjūčio 16 dieną nusiuntė Klaipėdos rajono savivaldybei papildomą susitarimą prie galiojančios sutarties, kuriame prašė perduoti panaudai virš 6 kilometrų vandentiekio tinklų, tarp kurių buvo čia minimi trūkę vandentiekio tinklai, ir apie 700 metrų nuotekų tinklų, esančių Kretingalėje. Savivaldybės administracija šio priedo nepasirašė.

 

AB „Klaipėdos vanduo“ specialistai dar avarijos dieną nustatė tikslią pažeistos trasos vietą. Kaip reikalauja įstatymai, AB „Klaipėdos vanduo“ iškart informavo žemės sklypo savininką UAB „Kretingalės slėnis“, kad kitą dieną remontuos vandentiekio tinklus. O šie pareikalavo prieš pradedant darbus pateikti dokumentus, įrodančius tinklų nuosavybės ar valdymo teises.

 

Norėdama kuo skubiau sutvarkyti pažeistą trasos dalį, AB „Klaipėdos vanduo“ išsiuntė raštą Klaipėdos rajono savivaldybei ir paprašė, kad ši, kaip tinklų savininkė, nedelsdama atliktų privalomus veiksmus – suteiktų AB „Klaipėdos vanduo“ įgaliojimus  avarijos likvidavimui.

 

Situaciją sunkino ir tai, kad avarijos vietoje augo medis, o jo pašalinimui, Kretingalės seniūno nuomone, prašymą galėjo pateikti tik sklypo savininkas – UAB „Kretingalės slėnis“. Sprendimų priėmimas savivaldybėje užtruko. Tik spalio 3 dieną iš Klaipėdos rajono savivaldybės gautas raštas, kuriame prašoma skubiai likviduoti avariją.

 

AB „Klaipėdos vanduo“ nedelsdama išsiuntė į Kretingalę techniką ir žmones remontuoti vamzdyno, tačiau nespėjus pradėti darbų atvyko Augenijus Gudžiūnas ir Justė Gudžiūnaitė, kurie specialistams dirbti neleido – esą savivaldybės raštas buvo nepakankamas avarijos likvidavimui. Vandentiekio darbuotojai kone pusdienį klausėsi Gudžiūnų išvedžiojimų ir tik artėjant darbo dienos pabaigai  - apie 15 valandą - vandentiekiečiams buvo leista remontuoti trasą.

 

Maždaug per tris valandas trūkęs vamzdis buvo suremontuotas, praplautas, paimti mėginiai ir vanduo pradėtas tiekti gyventojams.

 

„AB „Klaipėdos vanduo“ atsiprašo Kretingalės vartotojų už nepatogumus, tačiau negali pažadėti, kad panaši situacija nepasikartos ateityje. Nepagrįsti UAB „Kretingalės slėnis“ reikalavimai ir  piktybiškas Gudžiūnų šeimos elgesys, šį kartą savaitę paliko kelias Kretingalės šeimas be vandens, pažeidė jų teises į normalias gyvenimo sąlygas.

 

Ateityje tokie veiksmai gali kelti grėsmę ir UAB „Agrovet“ bei UAB „Pajūrio mėsinė“ darbuotojams bei kitiems susijusiems asmenims. Taip verčia galvoti faktai, nes UAB „Agrovet“ jau antri metai nemoka už vandens tiekimo ir nuotekų paslaugas ir susikaupė daugiau kaip milijono litų skola.  Šios įmonės nuosavas kapitalas per pastaruosius du metus sumažėjo 3,78 mln. Lt, skolos tiekėjams išaugo 5,175 mln. Lt, o pajamos 2012 metais sumažėjo 15,3 mln. Lt. Valstybinė mokesčių inspekcija jau keletą mėnesių UAB „Pajūrio mėsinė“ įrašo į daugiausiai PVM nesumokėjusių skolininkų sąrašą.

 

 

 

AB „Klaipėdos vanduo“

 

Daugiau informacijos apie konfliktą Kretingalėje patalpinta tinklalapyje www.vanduo.lt

 

Kontaktinis asmuo:

Leonas Makūnas

AB „Klaipėdos vanduo“ generalinis direktorius

Tel. (8 46) 466171

svetainiu kurimas