Iš spaudos

Svarbi informacija  Iš spaudos

KLAIPĖDOS RAJONO GERIAMAJAME VANDENYJE - FLUORIDAS IR BORAS

2017-11-22

KLAIPĖDOS RAJONO GERIAMAJAME VANDENYJE - FLUORIDAS IR BORAS

AB „Klaipėdos vanduo“ indėlis į vandentvarkos ūkio gerinimą ir plėtrą Klaipėdos rajono savivaldybės teritorijoje yra didžiulis. Šiuo metu Klaipėdos rajono gyventojams geriamasis vanduo tiekiamas iš 48 vandenviečių. Tik 2 vandenvietėse  (Gropiškės ir Vėžaičių (senosios)) iš gręžinių išgaunamo geriamojo vandens kokybė atitinka higienos normos nustatytus reikalavimus. 6 vandenvietėse (Agluonėnų, Endriejavo, Girkalių, Kretingalės, Kvietinių, Karklės) higienos normos reikalavimai geriamojo vandens kokybei buvo pasiekti, pastačius modernius vandens gerinimo įrenginius. Klaipėdos rajone efektyviai vykdoma gręžinių pergręžimo programa, kuomet atliekami žvalgybiniai gręžimai ir kituose vandeninguose sluoksniuose ieškoma geros kokybės ar didesnio kiekio vandens. Taip 2014-2016 m. vandens kokybė pagerinta Plikių, Girkalių, Daugmantų, Judrėnų, Agluonėnų,  Kalnuvėnų, Lapių, Mėželių, Rokų, Pleškučių, Svencelės ir Šiūparių gyvenvietėse.
Vandentiekininkai sutaupytas lėšas norėtų investuoti į vamzdynų atnaujinimą

2016-10-12

Vandentiekininkai sutaupytas lėšas norėtų investuoti į vamzdynų atnaujinimą

"Vakarų ekspresas" 2016 10 12    Rytis Savickis

AB "Klaipėdos vanduo" specialistai, suplanavę net 18,2 mln. eurų investicijas, po pirmųjų viešųjų pirkimų konkursų planuotiems darbams atlikti sužinojo sutaupę net 7,6 mln. eurų. Tikimasi, kad pinigus

skirstančios ministerijos sutaupytus 3,1 mln. eurų iš ES finansavimo dalies leis investuoti į tolesnį vandentiekio ir nuotekų infrastruktūros atnaujinimą Klaipėdos mieste ir Klaipėdos rajone.

"Stebuklingą" vandens filtrą bandę įpiršti sukčiai apsigavo patys

2013-08-15

"Stebuklingą" vandens filtrą bandę įpiršti sukčiai apsigavo patys

Nieko nenutuokę pardavėjai "stebuklingą" vandens filtrą bandė įpiršti pačiam įmonės "Klaipėdos vanduo" generaliniam vadovui Leonui Makūnui. Šis, išklausęs pasakojimų apie prekės naudą, nunešė išfiltruotą vandenį į savo įmonės laboratoriją. Paaiškėjo, kad iš filtro ištekėjęs vanduo ne toks jau ir sveikas.
AB „Klaipėdos vanduo“ kryptis – vandens kokybė Klaipėdos rajone

2013-04-18

AB „Klaipėdos vanduo“ kryptis – vandens kokybė Klaipėdos rajone

Klaipėdos pramoninkų asociacijos (KPA) narė akcinė bendrovė „Klaipėdos vanduo“ yra viena seniausių mūsų miesto įmonių, pernai atšventusi 110 metų veiklos sukaktį. Simboliška, kad jubiliejiniais metais bendrovė oficialiai išsiveržė iš miesto ribų ir perėmė savo globon Klaipėdos rajono vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo ūkį.

BORAS POŽEMINIAME GERIAMAJAME VANDENYJE

2012-10-03

BORAS POŽEMINIAME GERIAMAJAME VANDENYJE

Elementinis boras gamtoje neaptinkamas, plačiai yra žinomi įvairūs jo junginiai, iš kurių labiausiai paplitę borosilikatai ir kalcio, magnio, natrio ir kt. elementų boratai. Požeminiame vandenyje paprastai aptinkama silpnos boro rūgšties ar jos anijonų. Kadangi boro mineralai gana tirpūs, jų aptinkama tik tam tikrose uolienose ir tam tikruose geologiniuose sluoksniuose. Didžiausi boro kiekiai aptinkami smulkiadispersinėse molingose uolienose, susiklosčiusiose didelio druskingumo vandens baseinuose. Vakarų Lietuvoje, juros, permo, devono, kreidos geologinių sistemų uolienose (klinties, dolomito, kreidos, mergelio ir kt.) cirkuliuojančiame požeminiame vandenyje aptinkama šio cheminio elemento anomalijų.
Kolegoms – įmonės „Klaipėdos vanduo“ patirtis

2012-09-25

Kolegoms – įmonės „Klaipėdos vanduo“ patirtis

Uostamiestyje pirmą kartą vyko Lietuvos vandens tiekėjų asociacijos posėdis. Organizacijos nariai ne tik aptarė svarbius klausimus, bet ir apžiūrėjo įmonės „Klaipėdos vanduo“ įdiegtas naujoves.

Lietuvos vandens tiekėjų asociacija vienija 106 narius. Įmonėje „Klaipėdos vanduo“ viešėjo daugiau nei pusė jų.

svetainiu kurimas