Iš spaudos

Svarbi informacija  Iš spaudos

Lietaus pamokos – ar viską išmokome?

2018-04-04

Lietaus pamokos – ar viską išmokome?

Artėja šiltasis metų laikas, kai sniegą pakeis lietus, todėl būtina prisiminti praėjusių metų lietaus pamokas ir pasitikrinti ar gerai jas išmokome, ar padarėme visus „namų darbus“. Norime priminti, kad per praėjusius metus išlijo 138 proc. daugiamečio lietaus vidurkio. Ypač lietingi buvo keturi paskutiniai metų mėnesiai, per kuriuos išlijo 268 proc. daugiamečio lietaus vidurkio, o lapkričio mėn. išlijo net 335 proc. daugiamečio vidurkio.

Paviršinės (lietaus) nuotekos susidaro, lietui lyjant ar sniegui tirpstant ant nelaidžių ar mažai laidžių dangų: stogų, šaligatvių, gatvių, aikščių. Paviršinių nuotekų šalinimo sistema turi greitai ir saugiai pašalinti lietaus ir sniego tirpumo nuotekas iš gyvenamos teritorijos, kad nebūtų užtvindytos gatvės, namų rūsiai, gamybinės bei komercinės patalpos. Nuo paviršinių nuotekų sistemos priežiūros ir tinkamo funkcionavimo priklauso gyvenamųjų teritorijų gatvių būklė, transporto eismo sąlygos lietaus ar polaidžio metu, vandens telkinių ekologinė pusiausvyra.

KLAIPĖDOS RAJONO GERIAMAJAME VANDENYJE - FLUORIDAS IR BORAS

2017-11-22

KLAIPĖDOS RAJONO GERIAMAJAME VANDENYJE - FLUORIDAS IR BORAS

AB „Klaipėdos vanduo“ indėlis į vandentvarkos ūkio gerinimą ir plėtrą Klaipėdos rajono savivaldybės teritorijoje yra didžiulis. Šiuo metu Klaipėdos rajono gyventojams geriamasis vanduo tiekiamas iš 48 vandenviečių. Tik 2 vandenvietėse  (Gropiškės ir Vėžaičių (senosios)) iš gręžinių išgaunamo geriamojo vandens kokybė atitinka higienos normos nustatytus reikalavimus. 6 vandenvietėse (Agluonėnų, Endriejavo, Girkalių, Kretingalės, Kvietinių, Karklės) higienos normos reikalavimai geriamojo vandens kokybei buvo pasiekti, pastačius modernius vandens gerinimo įrenginius. Klaipėdos rajone efektyviai vykdoma gręžinių pergręžimo programa, kuomet atliekami žvalgybiniai gręžimai ir kituose vandeninguose sluoksniuose ieškoma geros kokybės ar didesnio kiekio vandens. Taip 2014-2016 m. vandens kokybė pagerinta Plikių, Girkalių, Daugmantų, Judrėnų, Agluonėnų,  Kalnuvėnų, Lapių, Mėželių, Rokų, Pleškučių, Svencelės ir Šiūparių gyvenvietėse.
Vandentiekininkai sutaupytas lėšas norėtų investuoti į vamzdynų atnaujinimą

2016-10-12

Vandentiekininkai sutaupytas lėšas norėtų investuoti į vamzdynų atnaujinimą

"Vakarų ekspresas" 2016 10 12    Rytis Savickis

AB "Klaipėdos vanduo" specialistai, suplanavę net 18,2 mln. eurų investicijas, po pirmųjų viešųjų pirkimų konkursų planuotiems darbams atlikti sužinojo sutaupę net 7,6 mln. eurų. Tikimasi, kad pinigus

skirstančios ministerijos sutaupytus 3,1 mln. eurų iš ES finansavimo dalies leis investuoti į tolesnį vandentiekio ir nuotekų infrastruktūros atnaujinimą Klaipėdos mieste ir Klaipėdos rajone.

"Stebuklingą" vandens filtrą bandę įpiršti sukčiai apsigavo patys

2013-08-15

"Stebuklingą" vandens filtrą bandę įpiršti sukčiai apsigavo patys

Nieko nenutuokę pardavėjai "stebuklingą" vandens filtrą bandė įpiršti pačiam įmonės "Klaipėdos vanduo" generaliniam vadovui Leonui Makūnui. Šis, išklausęs pasakojimų apie prekės naudą, nunešė išfiltruotą vandenį į savo įmonės laboratoriją. Paaiškėjo, kad iš filtro ištekėjęs vanduo ne toks jau ir sveikas.
AB „Klaipėdos vanduo“ kryptis – vandens kokybė Klaipėdos rajone

2013-04-18

AB „Klaipėdos vanduo“ kryptis – vandens kokybė Klaipėdos rajone

Klaipėdos pramoninkų asociacijos (KPA) narė akcinė bendrovė „Klaipėdos vanduo“ yra viena seniausių mūsų miesto įmonių, pernai atšventusi 110 metų veiklos sukaktį. Simboliška, kad jubiliejiniais metais bendrovė oficialiai išsiveržė iš miesto ribų ir perėmė savo globon Klaipėdos rajono vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo ūkį.

BORAS POŽEMINIAME GERIAMAJAME VANDENYJE

2012-10-03

BORAS POŽEMINIAME GERIAMAJAME VANDENYJE

Elementinis boras gamtoje neaptinkamas, plačiai yra žinomi įvairūs jo junginiai, iš kurių labiausiai paplitę borosilikatai ir kalcio, magnio, natrio ir kt. elementų boratai. Požeminiame vandenyje paprastai aptinkama silpnos boro rūgšties ar jos anijonų. Kadangi boro mineralai gana tirpūs, jų aptinkama tik tam tikrose uolienose ir tam tikruose geologiniuose sluoksniuose. Didžiausi boro kiekiai aptinkami smulkiadispersinėse molingose uolienose, susiklosčiusiose didelio druskingumo vandens baseinuose. Vakarų Lietuvoje, juros, permo, devono, kreidos geologinių sistemų uolienose (klinties, dolomito, kreidos, mergelio ir kt.) cirkuliuojančiame požeminiame vandenyje aptinkama šio cheminio elemento anomalijų.

svetainiu kurimas