Iš spaudos

Svarbi informacija  Iš spaudos

2012-09-25

Kolegoms – įmonės „Klaipėdos vanduo“ patirtis

Kolegoms – įmonės „Klaipėdos vanduo“ patirtis

Uostamiestyje pirmą kartą vyko Lietuvos vandens tiekėjų asociacijos posėdis. Organizacijos nariai ne tik aptarė svarbius klausimus, bet ir apžiūrėjo įmonės „Klaipėdos vanduo“ įdiegtas naujoves.

Lietuvos vandens tiekėjų asociacija vienija 106 narius. Įmonėje „Klaipėdos vanduo“ viešėjo daugiau nei pusė jų.

„Visada organizuojame išvažiuojamuosius posėdžius. Taip įdomiau, nei sėdėti vienoje vietoje. Įgauname daugiau patirties, daugiau pamatome. Paprastai susitinkame pirmaujančiose, pavyzdinėse įmonėse, kurios turi ką parodyti“, – pabrėžė Lietuvos vandens tiekėjų asociacijos prezidentas Bronius Miežutavičius.

Įmonėje „Klaipėdos vanduo“ asociacijos posėdis vyko pirmą kartą. Jo metu buvo aptarti įvairūs klausimai – nuo naujausių technologijų iki politinės situacijos pasikeitimo miestų ar rajonų tarybose po Seimo rinkimų. Asociacijos nariams buvo surengta ekskursija po įmonę „Klaipėdos vanduo“.

„Svečiams parodėme du dalykus, kuriais didžiuojamės, – modernią dispečerinę ir naują nuotekų surinkimo iš išgriebimo duobių kontrolės sistemą“, – pasakojo įmonės „Klaipėdos vanduo“ generalinis direktorius Leonas Makūnas.

Anksčiau bendrovė turėjo šešias dispečerines. Dabar vandens gamybos, tiekimo ir nuotekų surinkimo procesai automatizuoti. Visą įmonės „Klaipėdos vanduo“ darbą galima stebėti ir koordinuoti iš vienos dispečerinės – centrinio valdymo punkto. Pasak L.Makūno, tai leido pagerinti objektų valdymą, sumažinti darbuotojų skaičių. Tai vienintelė tokia dispečerinė Lietuvoje.

Asociacijos nariams buvo pristatytas ir pavasarį įdiegtas vieningas nuotekų priėmimo kvitas iš gyventojų, kurie nėra prisijungę prie bendros nuotekų tvarkymo sistemos. Jis yra iš trijų sluoksnių – vienas atitenka vartotojui, antras – vežėjui, o trečią pastarasis turi pristatyti įmonei „Klaipėdos vanduo“.

„Anksčiau tokios kontrolės sistemos nebuvo ir nesąžiningi vartotojai galėjo sakyti, kad išvežė nuotekas, nors realiai jos iki mūsų valyklos neatkeliaudavo, o buvo išpilamos kur pakliuvo. Dabar to nepadarys net pats nesąžiningiausias vartotojas. Įvedus kvitus, sumažinama gamtos tarša“, – pabrėžė L.Makūnas.

Tokią nuotekų tvarkymo iš išgriebimo duobių kontrolės sistemą bendrovė „Klaipėdos vanduo“ įdiegė pirmoji Lietuvoje. B.Miežutavičius teigė, kad ją siūlys taikyti ir kituose šalies miestuose bei rajonuose.

„Bandysime skleisti šią patirtį kitose įmonėse. Aplinkos ministerija turėtų atkreipti dėmesį į šį gerą pavyzdį. Esant tokiai sistemai, galima lengvai nustatyti, ar vartotojas yra teršėjas ar ne, ar su išgriebimo duobėmis susitvarko taip, kaip reikalauja įstatymas“, – tvirtino asociacijos prezidentas.

Pasak B.Miežutavičiaus, įmonė „Klaipėdos vanduo“ stebina įdomiais projektais. Paskutinį kartą asociacijos prezidentas bendrovėje lankėsi prieš pusantrų metų, kai buvo pristatyta Dumpių biodujų jėgainė – uždaruose rezervuaruose pūdant nuotekų dumblą išgaunamos dujos, o jas deginant pagaminama elektros energija.

www.kl.lt

svetainiu kurimas