Kretingalės miestelio problemos

Svarbi informacija  Kretingalės miestelio problemos

AB „Klaipėdos vanduo“ laimėjo bylą prieš UAB „Agrovet“

2014-01-21

AB „Klaipėdos vanduo“ laimėjo bylą prieš UAB „Agrovet“

2013 birželio 10 d. pirmos instancijos teismas priėmė nepalankų sprendimą UAB „Agrovet“ atžvilgiu ir šios bendrovės ieškinį atmetė kaip nepagrįstą. Tai patvirtino ir apeliacinės instancijos teismas, 2013 m. gruodžio 19 d. nutartimi palikęs Klaipėdos rajono apylinkės teismo sprendimą nepakeistą.

Kruvinos Kretingalės nuotekos (2)

2014-07-14

Kruvinos Kretingalės nuotekos (2)

AB „Klaipėdos vanduo“, 2012 metais pradėjusi  tiekti vandenį ir tvarkyti nuotekas  visoje Klaipėdos rajono teritorijoje, gerokai sumažino gyventojų išlaidas už vandenį, tačiau susidūrė su didžiuliais iššūkiais. Tai apleista, susidėvėjusi, neįteisinta, be servitutų, o, atskirais atvejais, ir be privažiavimų vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo infrastruktūra, nepakankamas centralizuotų vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugų prieinamumas. Tačiau sudėtingiausia situacija susiklostė Kretingalėje, kur  piktybiškas vietos verslininkų elgesys kelia ekologinės nelaimės grėsmę.
Kruvinos Kretingalės nuotekos (1)

2014-07-07

Kruvinos Kretingalės nuotekos (1)

Kovo 18-21, balandžio 2-4 ir 22-23 dienomis AB „Klaipėdos vanduo“  savo eksploatuojamoje Kretingalės nuotekų valykloje automatiniu nuotekų mėginių  semtuvu kas valandą ėmė nuotekų mėginius, atitekančius iš miestelio pramoninio rajono, ir po to juos tyrė laboratorijoje.

Vandentiekiečius šią procedūrą atlikti paskatino tai, kad pagal nuotekų valyklos  įtekančių  nuotekų matavimo prietaisą pastebima, jog sistemingai atitinkamomis valandomis apie 14 m3/h padidėja nuotekų atitekėjimo intensyvumas ir užterštumas, o pačios nuotekos pagal spalvą tikrai yra ne buitinės, kokias gali priimti Kretingalės valykla.

Tiek laboratoriniuose mėginiuose, tiek paprastu fotoaparatu užfiksuotuose kadruose matoma, jog į Kretingalės nuotekų valyklą atiteka raudonos spalvos skystis, primenantis kraują. Akivaizdu, kad tai Kretingalėje veikiančių - mėsos perdirbimo įmonių, kurios skerdžia gyvulius ir gamina mėsos produkciją, nuotekos.

 UAB „Agrovet“  pralaimėjo dar vieną teismą

2014-05-29

UAB „Agrovet“ pralaimėjo dar vieną teismą

Klaipėdos apygardos teismas 2014-05-08 priėmė sprendimą, kuriuo patenkino AB „Klaipėdos rajono vandenys“ ieškinį ir jos naudai iš UAB Agrovet“ priteisė 125 749 Lt įsiskolinimą, 81 071,75 Lt negautas pajamas, 6 procentų metines palūkanas bei bylinėjimosi išlaidas.

2014-04-25

Daiktinės teisės į nuotekų liniją įregistruotos pagrįstai

Klaipėdos apygardos administracinis teismas 2014 m. balandžio 23 d. sprendimu atmetė kaip nepagrįstą pareiškėjo M. J. patikslintą skundą atsakovui valstybės įmonės Registrų centro Klaipėdos filialui, tretiesiems suinteresuotiems asmenims Klaipėdos rajono savivaldybės administracijai, akcinei bendrovei „Klaipėdos vanduo“, valstybės įmonei Registrų centrui dėl sprendimo panaikinimo ir įpareigojimo atlikti veiksmus.
Rajone - keista valdžios meilė vandentiekininkams

2013-11-14

Rajone - keista valdžios meilė vandentiekininkams

Žinia, dėl to, kad nuo 2012-ųjų Klaipėdos rajone vandentvarkos paslaugas pradėjo teikti AB „Klaipėdos vanduo“, rajono gyventojams vanduo atpigo beveik perpus. Tačiau „Klaipėdos vandens“ vadovas Leonas Makūnas tvirtina, jog užuot padėjusi dirbti dar efektyviau, rajono valdžia pastaruoju metu kaip tik priima bendrovei žalingus sprendimus.

Paskutinis toks gimė praėjusiame rajono Tarybos posėdyje, kai politikai nepaklausė Vyriausybės atstovės rekomendacijų palaukti oficialaus Aplinkos ministerijos išaiškinimo ir nepritarė siūlytai vandentiekiui reikalingos infrastruktūros naudojimosi kainos nustatymo metodikai.

UAB „AGROVET“ LABAI REIKIA PINIGŲ?

2013-10-25

UAB „AGROVET“ LABAI REIKIA PINIGŲ?

Kretingalėje įsikūrusi UAB „Agrovet“ kreipėsi į teismą siekdama iš savivaldybių valdomos AB „Klaipėdos vanduo“ prisiteisti virš milijono litų. Tuo tarpu AB „Klaipėdos vanduo“ administracija nuogąstauja, kad UAB „Agrovet“ ir kitos susijusių savininkų valdomos įmonės nori nesąžiningai pasipelnyti ir taip užlopyti galimai nesėkmingo verslo spragas – ji skolinga už vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugas beveik 1,5 milijono litų, auga jų įsiskolinimai kitiems tiekėjams, mažėja nuosavas kapitalas, turtas. Pagrindinis turtas, prekių atsargos, piniginės lėšos banke ir netgi prekinis ženklas „Agrovet“ už skolas įkeistas bankui.

Gudžiūnų karas su vandentiekiečiais  Kretingalės gyventojus paliko be vandens

2013-10-16

Gudžiūnų karas su vandentiekiečiais Kretingalės gyventojus paliko be vandens

Rugsėjo 26 dieną Kretingalėje įvyko vandens tinklų avarija – trūkus vandentiekio vamzdžiui be vandens liko 5 gyvenamieji namai. Tačiau vandentiekio ir nuotekų tinklus šiame miestelyje prižiūrinti  AB „Klaipėdos vanduo“ negalėjo operatyviai likviduoti šios avarijos. Tam sutrukdė UAB „Kretingalės slėnis“, kurio direktorė yra Daiva Gudžiūnienė, o vienintelė akcininkė – Justė Gudžiūnaitė. Gedimą buvo galima pašalinti per pusę paros, bet dėl trukdymų žmonės 8 paras kentėjo be vandens.

Valstybės  tarnautojai - prieš viešąjį interesą?

2013-10-15

Valstybės tarnautojai - prieš viešąjį interesą?

Aštrus konfliktas Kretingalėje tarp AB "Klaipėdos vanduo" ir žemės savininkų dėl nuotekų tinklų priežiūros dabar perėjo į "popierių karo" formą.

"Klaipėdos vandens" vadovas Leonas Makūnas mano, kad tame popierių kare žemvaldžių pusėje dalyvauja ir kai kurie rajono savivaldybės administracijos darbuotojai.

Pastarieji tvirtina, jog tikrai laikosi nešališkos pozicijos ir nepalaiko nei vandentiekio įmonės, kurios akcijas valdo, nei žemvaldžių.

Kretingalėje nauji karo fronto

2013-07-27

Kretingalėje nauji karo fronto

Pastaruoju metu konfliktais su vandentiekininkais garsėjančioje Kretingalėje - dar viena precedento neturinti situacija. Liepos pradžioje nuotekų tinklų avariją čia likviduoti trukdė netikėtai sugedęs traktorius, o dabar kažkas aptvėrė ir užrakino Klaipėdos rajono savivaldybei priklausančius nuotekų tinklų šulinius, kuriuos būtina remontuoti.

2013-07-05

Kretingalėje - keisti sutapimai

Martynas Vainorius, „Vakarų ekspresas“ 2013 07 03

 

Tik spėjus "Vakarų ekspresui" aprašyti Kretingalėje liepsnojantį mėsos perdirbimo bendrovės "Agrovet" ir vandentiekininkų konfliktą, iš šio Klaipėdos rajono miestelio trečiadienį atskriejo dar viena žinia - su minėta mėsos perdirbimo įmone susijęs traktorius trukdo atlikti vamzdyno remontą.

Ir "Agrovet" savininko Augenijaus Gudžiūno žmona, kuriai priklauso prie šio traktoriaus prikabinta priekaba, ir traktoriaus savininkė, šios įmonės darbuotoja Lina Gruzdienė, tvirtina, jog čia viso labo tik sutapimas ir šio įvykio negalima sieti su įmonių konfliktu.

2013-07-05

Kretingalėje - mėsininkų ir vandentiekininkų karas

Martynas Vainorius, „Vakarų ekspresas“ 2013 07 03

Viena didžiausių šalies mėsos perdirbimo bendrovių, Kretingalėje įsikūrusi UAB "Agrovet", vandentiekininkams jau įsiskolino daugiau kaip milijoną litų. Jos ir AB "Klaipėdos vanduo" ginčas yra virtęs keturiomis teisminėmis bylomis, kurių vieną mėsininkai pirmos instancijos teisme jau pralaimėjo.

2013-06-26

Viešas atsakymas UAB „Agrovet“ ir UAB „Pajūrio mėsinė“

Viešas atsakymas UAB „Agrovet“ ir UAB „Pajūrio mėsinė“

svetainiu kurimas