Kretingalės miestelio problemos

Svarbi informacija  Kretingalės miestelio problemos

2013-07-05

Kretingalėje - keisti sutapimai

Martynas Vainorius, „Vakarų ekspresas“ 2013 07 03

 

Tik spėjus "Vakarų ekspresui" aprašyti Kretingalėje liepsnojantį mėsos perdirbimo bendrovės "Agrovet" ir vandentiekininkų konfliktą, iš šio Klaipėdos rajono miestelio trečiadienį atskriejo dar viena žinia - su minėta mėsos perdirbimo įmone susijęs traktorius trukdo atlikti vamzdyno remontą.

Ir "Agrovet" savininko Augenijaus Gudžiūno žmona, kuriai priklauso prie šio traktoriaus prikabinta priekaba, ir traktoriaus savininkė, šios įmonės darbuotoja Lina Gruzdienė, tvirtina, jog čia viso labo tik sutapimas ir šio įvykio negalima sieti su įmonių konfliktu.

 

Sugedo?

"Vakarų ekspresas" jau rašė, kad teismus pasiekę ginčai tarp "Agrovet" ir "Klaipėdos vandens" prasidėjo 2012-ųjų pradžioje, kai uostamiesčio vandentiekininkai perėmė jų antrine įmone tapusių "Klaipėdos rajono vandenų" klientus.

Anksčiau "Agrovet", o dabar su ja susijusiai UAB "Hidrona" priklauso apie 486 m ilgio nuotekų vamzdis, reikalingas viešajam nuotekų tvarkymui. Vandentiekininkai sutinka jį nuomotis, tačiau nesutariama dėl kainos. Dėl to "Agrovet" nesutinka pasirašyti vandens tiekimo sutarties, nors jis jai ir toliau tiekiamas. Tad "Agrovet" ir toje pačioje teritorijoje veikianti "Pajūrio mėsinė" už vandentiekininkų paslaugas nemoka jau 17 mėnesių. Dėl to skola

"Klaipėdos vandeniui" jau siekia beveik milijoną litų, dar 125 tūkst. litų siekia skola rajono vandentiekininkams.

Negana to, "Klaipėdos vanduo" įtaria, jog mėsininkai pradėjo nuotekas išleisti netolygiai, dideliais momentiniais srautais, tad iš Kretingalės nuotekų valymo talpyklos vieną kartą jau buvo pradėjusios tekėti neišvalytos nuotekos.

Teritorijoje, esančioje netoli nesutarimų priežastimi tapusio vamzdžio, trečiadienį įvyko dar vienas incidentas.

"Prieš keletą dienų specialistai televizinės diagnostikos būdu nustatė, kad vienoje vietoje yra sutrupėjęs ir pasislinkęs mūsų eksploatuojamas nuotekų vamzdis, dėl to jis kemšasi, o per trūkimus į aplinką veržiasi nuotekos. Atliekant diagnostiką darbuotojų veiksmus stebėjo ir filmavo, ko gero, "Agrovet" atstovai ir antstolis. Kaip numatyta įstatymuose, greta esančių sklypų savininkams pranešėme, kad trečiadienį vykdysime remonto darbus. Tačiau ryte atvažiavę mūsų specialistai vamzdžio gedimo vietoje rado stovintį traktorių su priekaba", - pasakojo "Klaipėdos vandens" vadovas Leonas Makūnas.

Pasak jo, kadangi traktorius trukdė atlikti darbus - vienas jo ratas stovėjo būtent toje vietoje, kur ir yra trūkęs vamzdis - buvo iškviesta policija.

Pareigūnai esą nustatė, jog traktorius priklauso "Agrovet" darbuotojai Linai Gruzdienei, o priekaba - A. Gudžiūno žmonai Daivai.

"Traktorius stovi su avariniu ženklu. Policijai buvo paaiškinta, kad jis sugedo ir dabar neįmanoma jo patraukti. Mes savo ruožtu parašėme pareiškimą, kuriame paprašėme, kad traktorius būtų patrauktas iki ketvirtadienio ryto, nes jau ir taip patyrėme nemenkų nuostolių - visa brigada pusdienį negalėjo dirbti", - sakė L. Makūnas.

 

Tik sutapimas

Trečiadienį per pietus "Vakarų ekspreso" kalbinta D. Gudžiūnienė teigė tik iš žurnalisto sužinojusi apie šį incidentą.

"Grįžtu dabar iš gydytojo - nieko negirdėjau, nieko nežinau. Taip, pažįstu Liną Gruzdienę, ji tikrai galėjo pasiskolinti mano priekabą. Visa tai tik sutapimas, šis incidentas tikrai nėra susijęs su mano vyro įmonės ir "Klaipėdos vandens" nesutarimais", - tikino D. Gudžiūnienė.

Pati L. Gruzdienė tvirtino, jog traktorius tiesiog važiavo ir sugedo.

"Žinoma, kad tai nėra susiję su "Agrovet" ir "Klaipėdos vandens" santykiais. Traktorių remontuojame ir tikrai patrauksime iki ketvirtadienio ryto", - lakoniškai kalbėjo L. Gruzdienė.

Klaipėdos rajono policijos komisariato viršininko pavaduotojas Raimondas Vaitkevičius informavo, kad į įvykio vietą nuvykęs apylinkės inspektorius rado kompromisą su traktoriaus savininke.

"Žmonės aiškino, kad traktorius sugedo ir pažadėjo jį patraukti iki ketvirtadienio ryto. Vandentiekininkai savo ruožtu patvirtino, jog gali tiek laukti. Jei ketvirtadienį ryte traktorius nebus patrauktas, tai reikės organizuoti mums. Aišku, patraukti traktorių ne taip lengva, reikėtų ieškoti specialios technikos, bet jei bus toks reikalas, tai padarysime", - sakė R. Vaitkevičius.

 

Eimanto CHACHLOVO nuotr.:

PASIAIŠKINIMAS. Anot traktoriaus ir priekabos savininkių, technika visiškai atsitiktinai sugedo toje vietoje, kur yra trūkęs vamzdis.

svetainiu kurimas