Kretingalės miestelio problemos

Svarbi informacija  Kretingalės miestelio problemos

2013-10-25

UAB „AGROVET“ LABAI REIKIA PINIGŲ?

UAB „AGROVET“ LABAI REIKIA PINIGŲ?

UAB „AGROVET“ LABAI REIKIA PINIGŲ?

Kretingalėje įsikūrusi UAB „Agrovet“ kreipėsi į teismą siekdama iš savivaldybių valdomos AB „Klaipėdos vanduo“ prisiteisti virš milijono litų. Tuo tarpu AB „Klaipėdos vanduo“ administracija nuogąstauja, kad UAB „Agrovet“ ir kitos susijusių savininkų valdomos įmonės nori nesąžiningai pasipelnyti ir taip užlopyti galimai nesėkmingo verslo spragas – ji skolinga už vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugas beveik 1,5 milijono litų, auga jų įsiskolinimai kitiems tiekėjams, mažėja nuosavas kapitalas, turtas. Pagrindinis turtas, prekių atsargos, piniginės lėšos banke ir netgi prekinis ženklas „Agrovet“ už skolas įkeistas bankui.

UAB „Agrovet“ 2008 metais per teismus prisiteisė dalį Kretingalės vandens ir nuotekų tinklų. Kelis dešimtmečius šis turtas verslininkams buvo bevertis, o dabar už jo naudojimą miestelio bendruomenės reikmėms iš AB „Klaipėdos vanduo“ pareikalauta šimtatūkstantinių sumų.

„Nors šie tinklai buvo parduoti dar 2010 metais - jų savininku tapo UAB „Hidrona“, būtent „Agrovet“ dabar iš mūsų bendrovės reikalauja daugiau nei pusės milijono litų už nuotekų vamzdyno atkarpos naudojimą nuo 1998 metų iki dabar. Prašo sumokėti neįtikėtiną kainą - po 1,85 lito už kubinį metrą tais vamzdžiais tekėjusių nuotekų, kas sudaro 83,7 proc. visos nuotekų tvarkymo paslaugos kainos.  O už vandentiekio trasų, kurias nusitiesė savo reikmėms, naudojimą reikalauja dar 465 tūkstančių litų. Už tokią sumą galima nutiesti bent tris naujus vamzdynus“, - stebėjosi Jūratė Spudulienė, AB „Klaipėdos vanduo“ Teisės ir bendrųjų reikalų departamento direktorė.

UAB „Agrovet“ ieškiniuose akcentuojama ir kita nelogiška aplinkybė: UAB „Agrovet“ reikalauja sumokėti už nuotekų tinklų naudojimąsi nuo 1998 metų, o vandentiekio tinklų – nuo 2004 metų, nors AB „Klaipėdos vanduo“ paslaugas Kretingalėje pradėjo teikti tik nuo 2012 metų sausio 1 dienos.

„Į Kretingalę atėjome 2012 metais kaip naujas paslaugų tiekėjas, pasirašę sutartį su Klaipėdos rajono savivaldybe. Ir pareikalavome laikytis tvarkos, kokia yra nustatyta Lietuvos Respublikos įstatymuose. Matyt, UAB „Agrovet“ savininkams nepatiko, kad panorome jų įmonėje, kaip ir kitiems klientams, pastatyti nuotekų apskaitos prietaisus, kontroliuoti nuotekų užterštumą. Jie nesileidžia kontroliuojami, nuo pat 2012-ųjų pradžios nemoka už paslaugas, trukdo vykdyti vamzdynų priežiūros ir remonto darbus“, - apie konfliktą pasakojo Leonas Makūnas, AB „Klaipėdos vanduo“ generalinis direktorius.

Direktorius priminė, jog incidentai su UAB „Agrovet“ kyla nuolatos. Paskutinysis įvyko prieš mėnesį, kai Kretingalėje įvykus vandentiekio tinklų avarijai keletas namų 8 dienas vertėsi be geriamojo vandens. Nes tie patys su UAB „Agrovet“ susiję asmenys neleido AB „Klaipėdos vanduo“ specialistams iškart likviduoti avarijos.

„Šiuo metu su UAB „Agrovet“ bei susijusiomis įmonėmis teisme turime 7 bylas ir pabaigos dar nematyti. Akivaizdu, kad šie verslininkai ieško priekabių, kelia absurdiškas finansines pretenzijas ir taip vilkina savo pareigų vykdymą – nemoka vis augančių skolų už teikiamas paslaugas. Manau, kad tai rodo labai prastą finansinę būklę, kurios negelbsti net daugiamilijoninės Europos Sąjungos subsidijos. Matyt, jiems tikrai labai reikia mūsų pinigų“, - sakė Leonas Makūnas.

 

AB „Klaipėdos vanduo“

svetainiu kurimas