Kretingalės miestelio problemos

Svarbi informacija  Kretingalės miestelio problemos

2013-10-15

Valstybės tarnautojai - prieš viešąjį interesą?

Valstybės  tarnautojai - prieš viešąjį interesą?

Martynas Vainorius Vakarų ekspresas“ 2013-09-18

Aštrus konfliktas Kretingalėje tarp AB "Klaipėdos vanduo" ir žemės savininkų dėl nuotekų tinklų priežiūros dabar perėjo į "popierių karo" formą.

"Klaipėdos vandens" vadovas Leonas Makūnas mano, kad tame popierių kare žemvaldžių pusėje dalyvauja ir kai kurie rajono savivaldybės administracijos darbuotojai.

Pastarieji tvirtina, jog tikrai laikosi nešališkos pozicijos ir nepalaiko nei vandentiekio įmonės, kurios akcijas valdo, nei žemvaldžių.

Siekė atsisakyti turto

"Kai pernai "Klaipėdos vanduo" ir Klaipėdos rajono savivaldybė pasirašė vandentiekio infrastruktūros panaudos sutartį, joje savivaldybė įsipareigojo dėti visas pastangas, kad senais laikais nutiesti tinklai būtų juridiškai įteisinti, kad pagaliau bendromis jėgomis atliktume darbą, kuris nebuvo padarytas per dvidešimt metų. Bet pažanga šioje srityje kol kas nedidelė. O kai kuriais atvejais - matau ir "atžangą", - teigia L. Makūnas.

Žinia, vieno iš Kretingalėje esančių sklypų savininkas, Pakrančių apsaugos rinktinės pareigūnas, Mindaugas Janulis neįsileido vandentiekininkų prie nuotekų šulinio. Jis teigė, kad ta nuotekų infrastruktūra priklausanti jam. Tačiau Registrų centre šitie tinklai jau įregistruoti kaip rajono savivaldybės nuosavybė. Nesutikdamas su tuo, M. Janulis pareikalavo, kad savivaldybė panaikintų savo turto registraciją.

"Rajono savivaldybės administracijoje sudaryta komisija pripažino Mindaugo Janulio argumentus pagrįstais ir kreipėsi į Registrų centrą ir paprašė panaikinti registraciją. Komisija iš esmės rėmėsi savivaldybės Juridinio skyriaus viršininko Romualdo Bagačiovo argumentais Mindaugo Janulio pretenzijų naudai," - sakė L. Makūnas.

Visgi Registrų centras nepriėmė rajono administracijos argumentų ir nerado teisinio pagrindo panaikinti jai nuosavybės teisę.

 

Nebe pirmas kartas

Pasak L. Makūno, tai nėra pirmas atvejis, kai savivaldybės juristas teikia išvadas ne vandentiekio naudai, o vėliau jos pasirodo esančios nepagrįstos.

"Bylinėjamės su taip pat Kretingalėje esančia UAB "Agrovet". Toje byloje Romualdas Bagačiovas taip pat teikė išvadas ieškovo - "Agrovet" naudai. Byla jau išnagrinėta apylinkės teisme, teismas tas savivaldybės juristo išvadas pripažino nepagrįstomis. Tad man vis sunkiau tampa tokius dalykus paaiškinti tik nekompetencija, nori nenori tenka galvoti apie sąmoningai juristo pasirinktą poziciją", - sakė L. Makūnas.

Spartuoliški tempai

Vandentiekio vadovas stebisi ir rajono administracijos direktoriaus pavaduotojos, anos komisijos pirmininkės Ligitos Liutikienės energija.

"Nuo Mindaugo Janulio rašto rajono administracijai iki administracijos rašto Registrų centrui praėjo tik dešimt dienų. Per tą laiką buvo sudaryta komisija, jisusirinko, apsvarstė ir priėmė sprendimą, išsiuntė raštą. Būtų labai gerai, kad ir mums rūpimi visiems rajono gyventojams svarbūs sprendimai visada būtų sprendžiami tokiais spartuoliškais tempais", - sakė "Klaipėdos vandens" vadovas.

Visgi jis pasidžiaugė, jog kiti aukšti savivaldybės vadovai visiškai kitaip žvelgia į viešo intereso gynimą.

 

"Esu visiems blogas"

Romualdas BAGAČIOVAS, Klaipėdos rajono savivaldybės Juridinio skyriaus viršininkas
Sprendimą dėl nuosavybės teisių įregistravimo priėmiau ne aš, o komisija - tai matyti iš protokolų. Mindaugo Janulio argumentai buvo rimti, tad norėdami išvengti galimo bylinėjimosi nusprendėme prašyti panaikinti tinklų registraciją ir juos įregistruoti iš naujo pateikus papildomus dokumentus. Tačiau dabar tai galima padaryti tik per teismą, dėl to Registrų centras ir atmetė mūsų prašymą.
O kalbant apie vandentiekininkų bylas su "Agrovet", tai kaip tik pastarųjų esu kaltinamas, jog palaikau "Klaipėdos vandenį". Kaip kitaip bus, kai susipešė tokie du rimti vyrai? Visiems būsiu blogas, nors tikrai neturiu jokių interesų ir negaliu būti šališkas.

svetainiu kurimas