Svarbi informacija

Svarbi informacija

2017-11-30

VALSTYBINĖ KAINŲ IR ENERGETIKOS KONTROLĖS KOMISIJA SUDERINO NAUJAS AB „KLAIPĖDOS VANDUO“ PASLAUGŲ KAINAS

VALSTYBINĖ KAINŲ IR ENERGETIKOS KONTROLĖS KOMISIJA SUDERINO NAUJAS AB „KLAIPĖDOS VANDUO“ PASLAUGŲ KAINAS

Paaiškėjo naujos AB „Klaipėdos vanduo“ kainos

 

Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija (VKEKK) rugsėjo 4 dieną suderino naujas AB „Klaipėdos vanduo“ geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo kainas. Tai reiškia, kad netrukus Klaipėdos mieste ir rajone šios bendrovės klientams sąskaitose pasikeis paslaugų įkainiai.

 

Kodėl reikėjo perskaičiuoti?

Paskutinį kartą AB Klaipėdos vanduo“ kainos keitėsi 2013 metais.

„Pagal ankstesnę tvarką geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugų kainos būdavo nustatomos ne trumpesniam nei trijų metų laikotarpiui. 2013 m. įsigaliojusios kainos VKEKK buvo suderintos ketveriems metams. Likus 4 mėnesiams iki kainų galiojimo periodo pabaigos vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo bendrovės privalo VKEKK pateikti kainų projektus, pagal kuriuos nustatomos naujos paslaugų kainos“, - aiškino Julija Griauslytė – Kliučnikova, AB „Klaipėdos vanduo“ Ekonomikos skyriaus viršininkė.

Taip pat įsigaliojus naujai Geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo įstatymo redakcijai,  visoms šalies vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo įmonėms turi būti nustatytos paslaugų bazinės kainos, suskaičiuotos pagal naująją kainų nustatymo metodiką. Pagal naują tvarką paslaugų bazinės kainos yra nustatomos trejų metų laikotarpiui, antraisiais ir trečiaisiais kainų galiojimo metais jas perskaičiuojant.

„Mes savo skaičiavimus komisijai pateikėme dar 2016 metų gruodžio mėnesį. Paprastai kainų derinimo procedūros turėtų trukti du mėnesius. Tačiau dėl didelio VKEKK užimtumo bei kilus diskusijoms su komisijos specialistais, kainų derinimo procedūros užsitęsė - galutines kainas VKEKK suderino tik rugsėjį“, - pasakojo Ekonomikos skyriaus viršininkė.

Vėluojantys kainų komisijos sprendimai nėra naudingi bendrovei. Jau 2016 metais iš pagrindinės veiklos AB „Klaipėdos vanduo“ patyrė nuostolį. Vėluojant patvirtinti naujas kainas ir šiemet bendrovė negauna suplanuotų pajamų.

 

Išliks tarp pigiausių

Vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugų kainos Lietuvoje didėja nuolat. Vidutinė vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo kaina (be apskaitos veiklos) Klaipėdoje 2008 metais didėjo 6,5 proc., 2013 metais – 11,4 proc. 2017 metais, pagal AB „Klaipėdos vanduo“ specialistų skaičiavimus, bendrovės vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugos vidutiniškai turėjo brangti apie 9  proc.,  VKEKK pakoregavus skaičiavimus kainos didės  7,1 proc. Vidutinė paslaugų kaina, įskaitant apskaitos veiklą, didėja 11,3 proc. (2013 m. didėjo 12,8 proc.).

„Pasikeitė vandens kokybės reikalavimai, įsigaliojo europinės higienos normos. Tenka daugiau investuoti į kokybiškesnio vandens ruošimą. Nors per 10 metų mūsų klientų padaugėjo 40 procentų, tačiau dabar jie sunaudoja trečdaliu mažiau vandens, nei anksčiau, kas vėlgi nepalanku skaičiuojant investicijų atsipirkimą“ - kainų kitimo priežastis vardijo Leonas Makūnas, AB „Klaipėdos vanduo“ generalinis direktorius.

Pasak vadovo, įtakos turi ir išorinės priežastys – šalies Vyriausybė per ketverius metus ne kartą didino minimalų darbo užmokestį, dėl infliacijos kasmet brango bendrovės perkamos paslaugos.

Nepaisant augimo, AB „Klaipėdos vanduo“ paslaugų kainos buvo vienos mažiausių šalyje ir tokios išliks. Lyginant su didžiaisiais šalies miestais, Klaipėda dabar nusileidžia Vilniui ir Kaunui, nors pastarajame taip pat turi būti nustatytos naujos kainos.

 

Naujos kainos – dar šiemet

Didžiausiam AB „Klaipėdos vanduo“ klientų ratui – daugiabučių ir individualių namų gyventojams – paslaugos keisis nežymiai. Vartotojams, atskaitantiems už paslaugas bute, geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo kaina buvo 1,28 Eur už kubinį metrą, o įsigaliojus naujoms kainoms bus 1,33 Eur už kubinį metrą – pabrangs 5 centais, arba maždaug 4 proc. Vartotojams, kuriems vanduo apskaitomas individualiuose namuose,ši paslauga brangsta 8 centais arba 6,8 proc. - nuo 1,17 iki 1,25 Eur už kubinį metrą.

VKEKK suderintas naujas paslaugų kainas turi nustatyti savivaldybių tarybos. Jeigu Klaipėdos miesto ir Klaipėdos rajono politikai nesutiktų to padaryti, VKEKK vis tiek įpareigotų uostamiesčio  vandentiekiečius taikyti didesnius paslaugų įkainius - vienašališkai nustatytų kainas. Abiejų savivaldybių taryboms pritarus VKEKK sprendimui, naujos kainos AB „Klaipėdos vanduo“ klientams bus skaičiuojamos nuo gruodžio 1 dienos.

 

 

Komisijos suderintų paslaugų kainų sąrašas.

svetainiu kurimas