Gyventojams

Svarbi informacija  Gyventojams

2021-02-03

AB „Klaipėdos vanduo“ aiškinasi, kokia tarša pateko į paviršinius nuotekų tinklus

AB „Klaipėdos vanduo“ aiškinasi, kokia tarša pateko į paviršinius nuotekų tinklus

AB „Klaipėdos vanduo“ aiškinasi, kokia tarša pateko į paviršinių nuotekų tinklus. Tinklų tarnybos ir nuotekų laboratorijos darbuotojai gavę informaciją apie galimą taršą Kuršių mariose nedelsiant ėmėsi veiksmų. Ieškant taršos šaltinio AB „Klaipėdos vanduo“ specialistai tikrino paviršinių nuotekų tinklus nuo Nemuno iki Dubysos gatvės. Tinklų tarnybos ir nuotekų laboratorijos darbuotojai nustatė, kad didžiausia rusvai gelsvos spalvos teršalų koncentracija atiteka iš Dubysos gatvės. Rusvai gelsvos spalvos teršalai neturi specifinio kvapo.

Aiškinantis taršos sudėtį buvo paimti 8 mėginiai iš skirtingų vietų paviršinių nuotekų tinkluose. Šiuo metu atliekami tyrimų mėginiai. Laboratorija nustatinėja ar teršaluose nėra buitinės taršos, nustatant azoto ir fosforo kiekį.

Nuotekų tinklų skyrius tyrinėja paviršinių nuotekų tinklus išeinančius iš įmonių teritorijų siekiant nustatyti galimą taršos šaltinį. Nustatant taršos šaltinį bus pasitelktos tinklų vaizdo filmavimo kameros.

AB „Klaipėdos vanduo“ apie pastebėtą taršą paviršinių nuotekų tinkluose informavo Aplinkos apsaugos departamentą, Klaipėdos m. savivaldybę.

Prašome gyventojų, institucijų, įmonių pastebėjus apie galimą taršą nedelsiant informuoti įmonę „Klaipėdos vanduo“, nes anksčiau gavus informaciją greičiau galima nustatyti galimą taršos šaltinį.

Papildyta: Laboratorija skubos tvarka atliko paimtų mėginių tyrimus. Atlikus fosforo, azoto, pH ir bendro užterštumo tyrimus nustatyta, kad tarša neviršija leistinų normų, nurodytų paviršinių nuotekų tvarkymo reglamente. Vertinant cheminį deguonies suvartojimą ir nustatytas koncentracijas, taip pat fosforo ir azoto koncentraciją, įtarimus, kad į Kuršių marias ištekėjo buitinės nuotekos, atmetame. Taip pat aiškinamasi ar teršaluose nėra naftos produktų ir sunkiųjų metalų padidintos koncentracijos. Tyrimų rezultatai bus gauti artimiausiu metu.

Lietaus nuotekos yra valomos valymo įrenginiuose. Juose įrengta naftos produktų gaudyklė ir dumblo nusodintuvas. Į Kuršių marias lietaus nuotekos išteka tik jį išvalius nuotekų valymo įrenginiuose. Todėl 2020-02-02 į Kuršių marias ištekėję rusvai gelsvos spalvos teršalai buvo išvalyti valymo įrenginiuose Nemuno gatvėje.

Taip pat AB „Klaipėdos vanduo“ Tinklų tarnybos specialistai kartu su Aplinkos apsaugos departamento pareigūnais dar kartą patikrino paviršinių nuotekų tinklų išleistuvą į Kuršių marias. AB „Klaipėdos vanduo“ darbuotojai toliau ieško taršos šaltinio.

 

Daugiau informacijos:

Gintarė Butkienė,

AB „Klaipėdos vanduo“ komunikacijos vadovė

El. p. gintare.butkiene@vanduo.lt

Mob.nr. +37061022587

svetainiu kurimas