Gyventojams

Svarbi informacija  Gyventojams

2019-05-17

AB „Klaipėdos vanduo“ prašo priemiesčiuose taupyti geriamąjį vandenį

AB „Klaipėdos vanduo“ prašo priemiesčiuose taupyti geriamąjį vandenį

Dėl užsitęsusių neįprastai karštų orų Klaipėdos priemiesčiuose ir didesnėse rajono gyvenvietėse vakarais ima trūkti geriamojo vandens. Kaip teigia AB „Klaipėdos vanduo“, didžiausias jo stygius jaučiamas Dauparų, Šlapšilės, Gobergiškės, Kvietinių, Karklės gyvenvietėse. Tad jų gyventojai raginami pasinaudoti visomis vandens taupymo galimybėmis.

„Vanduo yra išgaunamas iš gręžinių, tačiau, kad atitiktų visus higienos normos reikalavimus, dalyje vandenviečių jis filtruojamas ir specialiai apdorojamas mūsų vandens ruošyklose. Kitose Klaipėdos rajono vandenvietėse geriamasis vanduo tiekiamas tiesiai iš gręžinių. Kai vakarais vandens vartotojai pradeda buitinėms reikmėms naudoti geriamąjį vandenį, o tuo pačiu metu ir  individualių namų gyventojai iš geriamojo vandens įvadų pradeda laistyti savo daržus ir žolynus, dėl didelio momentinio suvartojimo sparčiai mažėja rezervuaruose sukauptos švaraus vandens atsargos. Dėl jo trūkumo, viršijus vandens ruošimo-tiekimo pajėgumus, gali sumažėti tiekiamo vandens slėgis ar net kuriam laikui nelikti vandens“, - aiškino Aidas Birgėla, AB „Klaipėdos vanduo“ Vandens departamento vadovas.

Pasak A. Birgėlos, didžiausias vandens suvartojimas fiksuojamas nuo 19.00 iki 24.00 valandos. Kad vandens vartotojams būtų užtikrintas pakankamas tiekiamo geriamojo vandens slėgis, specialistai pataria ūkio reikmėms naudoti šias alternatyvas:

  1. Jeigu sklype yra programuojama laistymo įranga, ją nustatyti vėlesniam nakties metui.
  2. Paankstinti laistymo ciklą nuo 0.00 iki 6.00 ir nuo 13.00 iki 18.00 valandos.
  3. Naudoti papildomas talpas ir rezervuarus, kuriuos užpildyti rekomenduojama iki 19.00 valandos.

„Geriamasis vanduo yra ne gamtos dovana, o paruoštas produktas. Galėtume padidinti geriamojo vandens ruošimą, pirkti ir montuoti vandenvietėse papildomą įrangą, tačiau tam prireiktų investicijų, kurios pabrangintų vandenį mūsų klientams. Visiems naudingiau būtų, jei vandenį piko valandomis naudotume taupiau“, - sakė A. Birgėla.

Kaip teigia Klaipėdos vandentiekiečiai, tokio didžiulio vandens poreikio, koks fiksuojamas šiemet, dar nėra buvę.

svetainiu kurimas