Svarbi informacija

Svarbi informacija

2013-05-21

Artėjant laistymo sezonui per karščius gali pritrūkti vandens

Artėjant laistymo sezonui per karščius gali pritrūkti vandens

Per karščius gali pritrūkti vandens

Esant karštai vasarai, Klaipėdos rajono miesteliuose ir gyvenvietėse gali pradėti trūkti geriamojo vandens. Šio priežastis, kaip rodo mūsų patirtis, yra ta, kad dienos metu smarkiai išaugus vandens suvartojimui, labai sumažėja vandens slėgis vamzdynuose ir vanduo iš čiaupų bėga labai silpnai, ypač aukštesnėse miestelių ar gyvenviečių vietose ir aukštesnių pastatų viršutiniuose aukštuose.

Vandens trūkumo priežastis gali būti nepakankami vandens gręžinių pajėgumai. Netgi paleisdama gręžinių siurblius dirbti pilnu pajėgumu, AB „Klaipėdos vanduo“  gali neturėti galimybės pilnai užtikrinti gyventojų geriamojo vandens poreikių, kai gyventojai dienos metu masiškai naudoja vandenį daržų laistymui. Labiausiai tai aktualu Klaipėdos rajono miesteliams, tačiau ir pačioje Klaipėdoje yra rajonų, kur vandens tiekimo problema vasaros metu gali pasidaryti aktuali.

 

Nelaistykime daržų dieną
AB „Klaipėdos vanduo“ darbuotojai prašo Klaipėdos ir Klaipėdos rajono gyventojų taupiai naudoti vandenį ir daržus, bei sodus laistyti tik nuo 22 iki 08 valandos. Mūsų turimais duomenimis, Būtent vakare ir naktį atsistato vandens slėgis vamzdynuose ir tuo metu vandens pilnai užtenka tiek laistymui tiek kitam vartojimui.
Gamtininkai teigia, kad laistyti augalus geriausia anksti ryte, kol saulė dar nekaitina arba vakare. Laistant vidurdienį nemaža dalis vandens išgaruoja nespėjus susigerti.

 

Taupykite vandenį - įsirenkite vandens skaitiklius

Klaipėdos miesto it Klaipėdos rajono savivaldybės tarybos yra patvirtinusios geriamojo vandens sunaudojimo normas. Šiose sprendimuose numatyti ir vandens kiekiai, kurie yra suvartojami želdinių laistymui.  Jei gyventojas neturi įrengto įvadinio vandens skaitiklio bei skaitiklio želdinių laistymui,  tai suvartoto vandens kiekis laistymui yra apskaičiuojamas pagal šias normas per laikotarpį nuo gegužės iki lapkričio mėnesio.

Sodinių ir gėlynų laistymui vartojamo vandens normos

Eil. Nr.

Paskirtis

Mato vnt.

Vandens norma, l/parai

1.

Vaismedžių laistymas

10,0

2.

Gėlynų laistymas

5,0

3.

Žolynų laistymas

4,0

4.

Lauko daržovių laistymas

4,0

5.

Sodinukų priežiūra gruntiniuose pavasariniuose šiltnamiuose ir inspektuose

6,0

6.

Taip pat,  stelažiniuose šiltnamiuose

6,0

7.

Sodinukų priežiūra gruntiniuose žiemos  šiltnamiuose

15,

Siūlome gyventojams, kurie pageidauja įsirengti vandens skaitiklius, kreiptis į mūsų įmonę telefonu tel. (8 46) 220220 ir užsisakyti skaitiklių įrengimo paslaugą.

svetainiu kurimas