Gyventojams

Svarbi informacija  Gyventojams

2021-03-10

DAUPARUOSE – NAUJAS VANDENS GRĘŽINYS

DAUPARUOSE – NAUJAS VANDENS GRĘŽINYS

AB „Klaipėdos vanduo“ informuoja, kad Dauparuose baigtas įrengti naujas vandens gręžinys. Iš 267 metrų gylio vanduo tiekiamas Dauparų, Jonušų, Šlapšilės, Gobergiškės gyventojams. AB „Klaipėdos vanduo“ jau sulaukė gyventojų teigiamų atsiliepimų apie vandens kokybę iš naujo vandens gręžinio. Dauparų vandens gerinimo įrenginiuose atlikti technologinių įrenginių ir vandens rezervuarų plovimo, dezinfekavimo darbai, taip pat atlikti mikrobiologiniai ir cheminiai vandens tyrimai. Informuojame, kad vandenyje nenustatyta mikrobiologinė tarša, taip pat boro kiekis neviršija Lietuvos Higienos normos HN 24:2017 ribinių verčių.

Po atlikto cheminio vandens tyrimo nustatyta, kad fluoridų kiekis viršija nežymiai. Pagal Lietuvos Higienos normos HN 24:2017 ribines vertes galima norma iki 1,5 mg/l, šiuo atveju nustatytas 1,94 mg/l. Fluorido koncentracijos požeminiame vandenyje atsiranda dėl įvairių priežasčių: sulėtėjusios jo apykaitos, kai lėtai cirkuliuojančiame vandenyje ištirpsta mažai tirpūs mineralai, kuriuose yra fluoro ar kur maža kalcio jonų koncentracija. Dėl padidėjusio fluoridų kiekio gali atsirasti dantų emalio pakitimų, kietėti kaulai, kaulėti kremzlės. Todėl rekomenduojame, mažiau vartoti fluoridų turinčių maisto produktų, pasirinkti dantų pastą be fluoro. Fluoridų kiekį iš organizmo padeda pašalinti vitaminas C. Taip pat nustatyta, kad vandenyje rasta žmonių sveikatai nekenksmingų indikatorinių rodiklių – sulfato, amonio ir natrio.  Dėl didesnio sulfato kiekio, gali pakisti vandens skonis.

Geriamajame vandenyje amonis pašalinimas amonį nitrifikuojančių bakterijų pagalba. Įprastai šis procesas prasideda po 3 mėnesių nuo technologinių įrenginių eksploatacijos pradžios. Tikslesnės fluorido, natrio ir sulfatų  vertės bus gautos stabilizavus Dauparų vandens gerinimo įrenginių technologinius procesus.

Nuo š. m kovo 15 d. Dauparų, Jonušų, Šlapšilės, Gobergiškės gyvenvietėse bus atnaujinti vandens tiekimo linijų plovimo darbai.

Vartotojai apie geriamojo vandens kokybės pokyčius informuoti sms žinutėmis.

 

 

Daugiau informacijos:

Gintarė Butkienė,

AB „Klaipėdos vanduo“ komunikacijos vadovė

El. p. gintare.butkiene@vanduo.lt

Mob.nr. +37061022587