Svarbi informacija

Svarbi informacija

2019-05-28

Informacija dėl žiniasklaidoje skelbiamų netikslių duomenų

Informacija dėl žiniasklaidoje skelbiamų netikslių duomenų

 

Dėl žiniasklaidoje skelbiamos netikslios informacijos

Šią savaitę įvairiose žiniasklaidos priemonėse pasirodė informacija, kuri verčia abejoti mūsų bendrovės nepriekaištinga reputacija ir neatspindi tikrosios situacijos apie AB „Klaipėdos vanduo“ vykdytus prekių ir paslaugų pirkimus, valdymo organų bei administracijos sprendimus ir jų priežastis. Čia pateikiame paaiškinimus dėl abejones sukėlusių faktų.

 

1. Dėl vadovo atlyginimo ir priedų

Bendrovės veiklą tikrinusiems asmenims buvo pateikti išsamūs paaiškinimai dėl bendrovės vadovui išmokėtų priedų. Auditoriai pateikė Klaipėdos miesto savivaldybei rekomendaciją parengti ir patvirtinti savivaldybių kontroliuojamų įmonių vadovaujančių darbuotojų darbo užmokesčio nustatymo tvarką.

 

2. Dėl komandiruočių

Bendrovės darbuotojai, o ne tik vadovai, kaip teigiama žiniasklaidoje, nuolatos vyksta į darbines komandiruotes užsienyje. Naujausių vandens ruošimo, nuotekų valymo, kvapų neutralizavimo ir kitų vandentvarkos  ūkio technologijų pasiekimai yra demonstruojami būtent specializuotose parodose. Susipažinti su naujovėmis, užmegzti kontaktus su galimais partneriais, rasti naujus medžiagų ar įrangos tiekėjus, pagal veiklos pobūdį siunčiami skirtingų bendrovės padalinių specialistai. Tai įprasta praktika tiek Lietuvos vandentvarkos sektoriaus, tiek  kitų sričių bendrovėse, siekiančiose pažangos.

 

3. Dėl renginių

AB „Klaipėdos vanduo“ – įmonė, kurios istorija tęsiasi jau daugiau nei 115 metų. Todėl per šimtmetį susiformavusios šventės – bendrovės gimtadieniai, Lietuvos vandentvarkos ūkio darbuotojų diena, Naujųjų metų renginiai, vasaros spartakiada, - turi daugiametę tradiciją ir yra tęsiamos. Nė vienas darbuotojas į šias šventes nėra varomas prievarta. Išlaidos šių švenčių organizavimui nėra apmokamos iš mūsų klientų mokamų mokesčių už paslaugas ir nedidina teikiamų paslaugų kainos.  Šventės organizuojamos iš įmonės pelno, be to, darbuotojai prisideda savo asmeninėmis lėšomis. Renginių organizavimo, maitinimo, aptarnavimo paslaugos perkamos viešųjų pirkimų būdu.

 

4. Dėl gėlių

Kaip žinia, AB „Klaipėdos vanduo“ visas prekes ir priemones (net rašiklius, popierių, sąvaržėles ir t.t.) privalo pirkti viešųjų pirkimų būdu. Tai užtikrina pigiausią įsigijimo kainą. Gėlės jubiliatams, ilgamečiams bendrovės darbuotojams ar garbingiems svečiams, patalpoms švenčių proga papuošti  nėra išimtis. Rengiant gėlių pirkimų dokumentus numatoma galima situacija, kad teks pasveikinti kolegą ar kitą bendrovės gerbiamą asmenį ne Klaipėdoje, o kitame Lietuvos mieste. Už nupirktas gėles yra atsiskaitoma pagal faktinius jų įsigijimo kiekius. Nupirkti gėlių už visą kontrakto sumą nėra privaloma. Šiai paslaugai išleistų lėšų suma pastaraisiais metais nesiekė 50 proc. gėlių pirkimui numatyto biudžeto.

 

5. Dėl dovanų kuponų darbuotojams

Pasveikinti ir apdovanoti darbuotojus svarbiausių švenčių proga – taip pat daugiametė bendrovės tradicija. 2018 m. bendrovės Darbo taryba ir Profesinė sąjunga paprašė administracijos Kalėdų proga kiekvieną bendrovės darbuotoją paskatinti dovanų čekiu. Valdyboje buvo svarstyti du variantai: skirti premijas arba nupirkti dovanų kuponus. Kadangi skyrus premijas darbuotojams šios išlaidos būtų skaičiuojamos į paslaugų kainą ir didinami mokesčiai visiems bendrovės klientams, buvo nuspręsta iš sutaupytų lėšų kiekvienam darbuotojui nupirkti po 200 eurų vertės dovanų kuponus. Taip išvengta paslaugų brangimo, o darbuotojams padėkota jiems priimtinu būdu.

 

6. Dėl vaistų ir kitų cheminių medžiagų

AB „Klaipėdos vanduo“ yra gamybinė įmonė, kurioje griežtai reglamentuota darbų sauga bei darbuotojų sveikatos priežiūra. Pagal Lietuvos Respublikos teisės aktus mūsų bendrovėje yra privalomas medicinos darbuotojo etatas ir tinkamai įrengtas medicinos punktas. Dar daugiau – pagal Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2003-07-11 įsakymą Nr. V-450 yra nurodytas medikamentų sąrašas, ką privalome laikyti mūsų medicinos punkte, siekiant laiku ir tinkamai suteikti pirmąją pagalbą. Šiame sąraše yra įvairiausios paskirties, tarp jų ir receptiniai, vaistai. Šie vaistai yra įsigyjami viešųjų pirkimų būdu, perkant juos už didmeninę kainą. Kai kurie iš jų taip ir nebūna panaudoti ir yra utilizuojami pasibaigus jų galiojimo terminui. Nors pirkimo procedūras tenka kartoti kasmet, sumos, kurios išleidžiamos vaistų įsigijimui yra nedidelės.

Kalbant apie dideliais kiekiais perkamą vandenilio peroksido tirpalą, mūsų bendrovei tai yra ne medikamentas, o cheminė medžiaga, būtina gamybos procese.

Daugiau informacijos teiraukitės: info@vanduo.lt.

 

svetainiu kurimas