Svarbi informacija

Svarbi informacija

2013-03-08

Myli gamtą? Naudokis elektronine sąskaita

Myli gamtą? Naudokis elektronine sąskaita AB „Klaipėdos vanduo“ elektroninės sąskaitos paslauga naudojasi beveik 10000 bendrovės klientų, kurie informaciją apie mokėjimus gauna į kompiuterį ar išmanųjį telefoną. Tačiau kiekvieną mėnesį AB „Klaipėdos vanduo“ vis dar atspausdina 74800 popierinių sąskaitų. Jei jas pasvertume, susidarytų 620 kilogramų. O per metus sąskaitoms sunaudojama net 7 tonos 440 kilogramai popieriaus.

 

Didžiulė žala gamtai

Norint pagaminti vieną toną balto biuro popieriaus, reikia nupjauti 24 medžius, sunaudoti apie 2600 kilovatvalandžių energijos. O kur dar oro užteršimas. Nes gaminant popierių tenka naudotis transporto paslaugomis – kirsti mišką, vežti žaliavas į fabriką, popierių į paskirstymo sandėlius, parduotuves. O būtent transporto sektorius yra vienas didžiausių oro teršėjų pasaulyje – jam tenka maždaug ketvirtadalis planetos anglies dvideginio išmetimų.

Reikia nepamiršti ir to, kad gaminant biuro popierių jį tenka išbalinti. Tai daug vandens reikalaujantis procesas - tonai popieriaus reikia 50 kubinių metrų vandens. O balinimui dažniausiai naudojami chloro junginiai, kurie šio proceso metu išskiria pavojingus teršalus - dioksinus. Pastarieji sukelia vėžinius susirgimus, išsigimimus, naikina imuninę sistemą.

 

Liūdna matematika

Taigi, nesunku suskaičiuoti, kad AB „Klaipėdos vanduo“ sąskaitų spausdinimui kas mėnesį turi paaukoti po 15 brandžių medžių. Arba iškirsti 180 medžių mišką per metus. O tie bendrovės klientai, kurie naudojasi elektroninės sąskaitos paslauga ir negauna popierinių sąskaitų, kas mėnesį sutaupo apie 79 kilogramus popieriaus, arba išsaugo pasauliui du medžius.

Kviečiame visus AB „Klaipėdos vanduo“ klientus naudotis elektronine sąskaita ir kartu su mumis tausoti gamtą.  AB „Klaipėdos vanduo“ yra įsteigusi prizą - rankšluostį su įmonės logotipu, kurį įteikia kas šimtajam klientui, užsisakiusiam elektroninės sąskaitos paslaugą.

 

Elektroninės sąskaitos privalumai

Naudodamasis elektroninės sąskaitos paslauga AB „Klaipėdos vanduo“ klientas gauna sąskaitą maždaug savaite anksčiau nei popierinę.

Elektroninės paslaugos vartotojas gali matyti ne tik naujausią, bet ir anksčiau jam siųstas sąskaitas. Svetainėje yra nuorodos, kurios nukreipia klientą į internetinės bankininkystės puslapius ir leidžia mokėjimus vykdyti iš bet kurios pasaulio vietos, kur tik yra interneto ryšys.

Elektroninės sąskaitos vartotojai taip pat paprastai ir patogiai gali deklaruoti vandens skaitiklių rodmenis.

 

Kaip tapti  paslaugos vartotoju?

Norint naudotis elektroninės sąskaitos paslauga, AB „Klaipėdos vanduo“ klientas turi užsiregistruoti internetinėje svetainėje www.vanduo.lt, „Elektroninės sąskaitos ir rodmenų deklaravimas“ dalyje. Po registracijos patvirtinimo, gyventojui pradedamos siųsti elektroninės sąskaitos.

svetainiu kurimas