Svarbi informacija

Svarbi informacija

2021-01-15

Naujo vandens gręžinio Dauparuose darbai jau į pabaigą

Naujo vandens gręžinio Dauparuose darbai jau į pabaigą

260 metrų – tokį gylį jau pasiekė AB „Klaipėdos vanduo“ rangovai, gręžiantys naują vandens gręžinį Dauparuose. Vanduo iš naujo gręžinio bus tiekiamas Dauparų, Jonušų, Šlapšilės, Gobergiškės  gyventojams. Darbų rangovai jau pradėjo iki 250 metrų ilgio apsauginės plieninės kolonos leidimo į gręžinį darbus. Šie darbai bus atliekami apsaugant naują gręžinį, kad į jį nepakliūtų vanduo iš kitų vandens sluoksnių.

„Anot darbų rangovų, pagrindinis iššūkis – prasiskverbti pro požeminiuose sluoksniuose slūgsantį ypatingai klampų ir kietą Triaso uolienų sluoksnį – jau įveiktas. Dabar pradėtas dar vienas nelengvas etapas – gręžinio gręžskylės išlyginimas – šablonavimas ir kolonos įleidimas. Naujo gręžinio gręžimo darbai – technologiškai sudėtingas darbas, reikalaujantis specifinių žinių. Tačiau jau dabar matyti, kad per maksimaliai trumpą laiką atlikome nemažai darbų ir jau dabar galime džiaugtis, kad vanduo iš naujo gręžinio, pakeitus technologinį procesą vandens gerinimo įrenginiuose, netrukus pasieks gyventojų čiaupus“, – sako AB „Klaipėdos vanduo“ generalinis direktorius Benitas Jonikas.

Atlikus apsauginės kolonos įleidimo darbus, vandens gręžinys bus gręžiamas dar giliau, iki kol bus pasiektas 290 metrų gylis ir ieškoma geriausia vandens gysla. Baigus gręžinio gręžimo darbus ir atlikus gręžinio kolonos plovimą  bus atliekami mikrobiologiniai ir cheminiai tyrimai, kurie nustatys naujo gręžinio vandens kokybę.

Dauparų gyventojų laukia ir dar viena gera žinia – bus nutiesta nauja vandentiekio linija Klaipėda-Gargždai per Dauparus. Jau pasirašyta techninio projektavimo sutartis. Vandentiekio linijos iki Dauparų projektavimo darbus žadama baigti pavasarį, o statybos darbai turėtų prasidėti metų pabaigoje.

Daugiau informacijos:

Gintarė Butkienė,

AB „Klaipėdos vanduo“ komunikacijos vadovė

El.p. gintare.butkiene@vanduo.lt

Mob.nr. +37061022587