Svarbi informacija

Svarbi informacija

2021-07-01

KEIČIASI NEREGULIUOJAMŲ PASLAUGŲ KAINOS

Bendrovė „Klaipėdos vanduo“ didinanti įmonės veiklos efektyvumą ir atliekamų paslaugų apimtis, informuoja, kad nuo 2021 metų liepos 1 dienos pasikeitė nereguliuojamų paslaugų kainos:

  • Paslaugų, susijusių su vandnes apskaitos prietaisų ir mazgų eksploatavimu;
  • Paslaugų, susijusių su vandens, nuotekų ir paviršinių nuotekų tinklais;
  • Geriamojo vandens ir nuotekų tyrimų;
  • Skystųjų atliekų tvarkymo, aktyvaus dumblo ir nuotekų transportavimo mobiliomis transporto priemonėmis;
  • Geodezinės veiklos ir kitų paslaugų kainos.

 

Kainų pasikeitimus galite peržiūrėti čia:

https://www.vanduo.lt/kitos-paslaugos-4

https://www.vanduo.lt/vandens-kokybe

https://www.vanduo.lt/atlieku-priemimas

Kainos, numatytos paslaugų sutartyse, galioja iki šių sutarčių galiojimo pabaigos arba paslaugų sutarčių pakeitimo.

Žemės darbų leidimų prašymus su bendrovės derintu projektu teikti elektroniniu paštu

2021-08-04

Žemės darbų leidimų prašymus su bendrovės derintu projektu teikti elektroniniu paštu

Žemės darbų leidimų prašymus su bendrovės derintu projektu teikti elektroniniu paštu
FLUORIDO KIEKIS VANDENYJE IR JO POVEIKIS SVEIKATAI

2021-06-02

FLUORIDO KIEKIS VANDENYJE IR JO POVEIKIS SVEIKATAI

Aktualiausia Vakarų ir Šiaurės-Vakarų Lietuvos požeminio vandens problema – gausus fluoridų kiekis. Didelės fluorido koncentracijos požeminiame vandenyje atsiranda dėl įvairių priežasčių: sulėtėjusios jo apykaitos, kai lėtai cirkuliuojančiame vandenyje ištirpsta mažai tirpūs mineralai, kuriuose yra fluoro ar kur kalcio jonų koncentracija yra maža. Geriamajame vandenyje fluoridas yra beskonis, bekvapis, bespalvis ir visiškai tirpus.

Ribinė fluoro koncentracija geriamajame vandenyje pagal Lietuvos Higienos normą HN 24:2017 „Geriamojo vandens saugos ir kokybės reikalavimai“ turi būti ne didesne nei 1,5 mg/l.

AB „Klaipėdos vanduo“ informuoja, Dauparuose, įrengus naują 267 metrų gylio vandens gavybos gręžinį. Iš šio gręžinio vanduo tiekiamas Dauparų, Jonušų, Šlapšilės, Gobergiškės k. gyventojams. Po atlikto cheminio vandens tyrimo nustatyta, kad fluoridų kiekis geriamajame vandenyje pagal Lietuvos Higienos normos HN 24:2017 ribines vertes (galima norma iki 1,5 mg/l) viršija nežymiai. Paskutinių tyrimų duomenimis nustatytas 1,87 mg/l fluoridų kiekis. Po AB „Klaipėdos vanduo“ kreipimosi į Klaipėdos rajono savivaldybę, Nacionalinis visuomenės sveikatos centras prie Sveikatos apsaugos ministerijos, atsižvelgdamas į situaciją, suteikė leidimą (išlygą) laikinai tiekti geriamąjį vandenį su padidinta fluorido verte iki 2022 liepos 1 d., kol bus pradėtas centralizuotai tiekti geriamasis vanduo iš Klaipėdos miesto vandenviečių į Dauparų mstl., Gobergiškės k., Šlapšilės k., Jonušų k. Dėl per didelio fluoridų kiekio gali atsirasti dantų emalio pakitimai, kietėti kaulai, kaulėja kremzlės. Kai fluoro yra mažiau nei 0,5 mg/l, padidėja ėduonies išsivystymo rizika.

Rekomenduojama reguliuoti fluoridų suvartojimą su maistu, vandeniu ir dantų priežiūros priemonėmis. Kai vandenyje trūksta šio elemento, būtina vartoti daugiau maisto produktų, turinčių fluoridų - jūros kopūstų, žuvies, gerti juodąją, žaliąją arbatas, naudoti dantų pastas su fluoru tam, kad dantys būtų apsaugoti nuo ėduonies bei būtų užtikrintas taisyklingas augančio organizmo kaulų sistemos vystymasis. Fluoro kiekis ypač aktualu vaikams bei besilaukiančioms moterims. Esant per didelei fluoro koncentracijai vandenyje, reikėtų vartoti mažiau tokio vandens, atsisakyti daug fluoridų turinčių maisto produktų, pasirinkti dantų pastą be fluoro.

ATNAUJINAMI VANDENS APSKAITOS PRIETAISŲ TIKRINIMO IR KEITIMO DARBAI

2021-05-31

ATNAUJINAMI VANDENS APSKAITOS PRIETAISŲ TIKRINIMO IR KEITIMO DARBAI

Bendrovė „Klaipėdos vanduo“ informuoja, kad nuo 2021-06-01 atnaujina vandens apskaitos prietaisų tikrinimo ir keitimo veiklą Klaipėdos m. gyventojų būstuose. Vandens apskaitos prietaisų keitimas ir tikrinimas bus atliekamas tik darbuotojų, kurie yra pasiskiepiję vakcina nuo COVID-19 ir turi galimybių pasą.  Saugodami save ir kitus įmonės darbuotojai į gyventojų būstus vandens skaitiklių patikrą ir keitimą atliks tik naudodami apsaugos priemones – apsaugines veido kaukes, vienkartinius antbačius, vienkartines pirštines bei dezinfekcinį skystį.

Apie vandens prietaisų tikrinimą ir keitimą gyventojai yra informuojami iš anksto. Prieš darbuotojams einant į būstą, gyventojų klausiama, ar nėra sergančių arba saviizoliacijoje esančių asmenų. Į butus, kur tokių asmenų yra, darbuotojai neina ir vandens apskaitos prietaisų keitimo bei tikrinimo darbų neatlieka.

2021-03-31

AB „KLAIPĖDOS VANDUO“ SU KLAIPĖDOS PREKYBOS, PRAMONĖS IR AMATŲ RŪMAIS APTARĖ GRIEŽTĖJANČIUS APLINKOSAUGINIUS REIKALAVIMUS

AB „KLAIPĖDOS VANDUO“ KARTU SU  KLAIPĖDOS PREKYBOS, PRAMONĖS IR AMATŲ RŪMŲ ATSTOVAIS APTARĖ, KAIP UŽTIKRINTI GRIEŽTĖJANČIUS APLINKOSAUGINIUS REIKALAVIMUS