Verslui

Svarbi informacija  Verslui
ŠILTI ORAI IŠAUGINO VANDENS VARTOJIMĄ

2021-06-09

ŠILTI ORAI IŠAUGINO VANDENS VARTOJIMĄ

Šiltais orais prasidėjusi vasara išaugino vandens suvartojimą. Bendrovė „Klaipėdos vanduo“ pastebėjo, kad iš kai kurių vandens siurblinių vandens suvartojimas šoktelėjo vidutiniškai daugiau nei 300 kubinių metrų per valandą. Viso per parą Klaipėdoje ir Klaipėdos rajone suvartojama per 33 tūkstančius kubinių metrų. Pastebima, kad vandens poreikis išauga vakarais nuo 19 iki 22 val., kai iš darbų grįžę gyventojai jį masiškai naudoja ne tik buities reikmėms, bet ir laistymui.

 

„Masinis vandens suvartojimas ne tik maisto gamybai ir būtiniausioms reikmėms, bet daržams ir želdynams laistyti, gali sukelti vandens drumstumą ir mažina vandens slėgį. Todėl raginame gyventojus vandenį vartoti itin atsakingai ir taupiai, kiek įmanoma mažiau jo naudoti laistymui. Priešingu atveju, kai kuriose vietose gali tekti riboti vandens slėgį, kad būtų užtikrintas vandens tiekimas, –  sako bendrovės „Klaipėdos vanduo“ generalinis direktorius Benitas Jonikas.


Be to, vandens slėgis Klaipėdos šiaurinėje miesto dalyje sumažėjo ir dėl vandentiekio avarijos Liepų gatvėje, po geležinkelio bėgiais. Dėl avarijos yra uždarytas 400 milimetrų skersmens ir apie 60 metrų ilgio vamzdžio atkarpa. Uždaryta atkarpa sumažino vamzdyno pralaidumą dėl ko sumažėjo ar svyruoja vandens slėgis šiaurinėje miesto dalyje.

 

„Vandens padavimą nuolat stebime SCADA sistemoje ir matome, kad vandens slėgio sumažėjimas paskutiniu metu jaučiamas Liepojos g. Pamarių g. Tauralaukio g. Labrencų dvaro g., Labrenciškės g. ir šalia esančiose gatvėse. Sprendžiant pastaruoju metu išaugusį didelį vandens suvartojimą ir tuo pačiu įvykusią didžiulę avariją buvo padidintas vandens slėgis miesto vandenvietėse. Todėl prašome gyventojų supratimo ir atsakingumo per karščius vandenį vartojant tik būtinoms buities reikmėms, – sako bendrovės „Klaipėdos vanduo“ generalinis direktorius.


Bendrovė „Klaipėdos vanduo“ deda pastangas, kad situacija būtų kuo greičiau išspręsta – avarijos likvidavimo darbai jau pradėti, nauji ketiniai 400 milimetrų skersmens vamzdžiai pradėti tiesti po veikiančiais geležinkelio bėgiais. Darbai turėtų trukti iki dviejų savaičių.

TALKOS REZULTATAI – MIŠKAS IŠVALYTAS NUO ASBESTO

2021-06-04

TALKOS REZULTATAI – MIŠKAS IŠVALYTAS NUO ASBESTO

Bendrovė „Klaipėdos vanduo“ prisijungė prie visame pasaulyje vykstančios švaros akcijos River Cleanup. Apie pusšimtis įmonės darbuotojų švarino III-ios vandenvietės prieigas šalia Vilhelmo kanalo ir Kairių miško. Per bemaž dvi valandas surinkta daugiau nei tona šiukšlių. Pakrantėje ir miške mėtėsi ne tik pramogautojų paliktos šiukšlės – traškučių pakeliai, plastikiniai buteliai, taip pat padangos, automobilių sėdynės, rasta ir surinkta net keli šimtai kilogramų asbesto likučių.

 

„Talka III-oje vandenvietėje tai įmonės tradicija, kuri vyksta kiekvienais metais.  Kaip žinia, daugiau nei 60 procentų Klaipėdos miesto gyventojų geriamasis vanduo yra ruošiamas iš Vilhelmo kanalo. Tokia vandenvietė yra unikali ir vienintelė tokia Lietuvoje. Todėl jaučiame pareigą ne tik tiekti švarų vandenį, bet tausoti bei saugoti gamtą, kuri mus aprūpina gyvybės šaltiniu – vandeniu“, – sako bendrovės „Klaipėdos vanduo“ generalinis direktorius Benitas Jonikas.

 

River Cleanup akcija – tai Belgijoje gimusi idėja, kuri jau trečius metus vykdoma ir Lietuvoje. Idėja paprasta – gyventojus tą patį savaitgalį pakviesti visame pasaulyje susitelkti upių ir kitų vandens telkinių bei pakrančių valymui, taip užkertant kelią atliekų patekimui į vandenynus.

 

„Raginame visus gyventojus aktyviai prisidėti prie šios akcijos jau šį savaitgalį minint Tarptautinę aplinkos apsaugos dieną, tausoti gamtą ir kasdien prisidėti prie jos išsaugojimo.  Nes tik mes patys esame atsakingi už tai, kokioje aplinkoje augs mūsų vaikai ir kokią gamtą išsaugosime ateities kartoms“, – sako bendrovės „Klaipėdos vanduo“ generalinis direktorius Benitas Jonikas.

Kiekvienais metais prie šios švaros akcijos jungiasi šimtai tūkstančių gyventojų.

FLUORIDO KIEKIS VANDENYJE IR JO POVEIKIS SVEIKATAI

2021-06-02

FLUORIDO KIEKIS VANDENYJE IR JO POVEIKIS SVEIKATAI

Aktualiausia Vakarų ir Šiaurės-Vakarų Lietuvos požeminio vandens problema – gausus fluoridų kiekis. Didelės fluorido koncentracijos požeminiame vandenyje atsiranda dėl įvairių priežasčių: sulėtėjusios jo apykaitos, kai lėtai cirkuliuojančiame vandenyje ištirpsta mažai tirpūs mineralai, kuriuose yra fluoro ar kur kalcio jonų koncentracija yra maža. Geriamajame vandenyje fluoridas yra beskonis, bekvapis, bespalvis ir visiškai tirpus.

Ribinė fluoro koncentracija geriamajame vandenyje pagal Lietuvos Higienos normą HN 24:2017 „Geriamojo vandens saugos ir kokybės reikalavimai“ turi būti ne didesne nei 1,5 mg/l.

AB „Klaipėdos vanduo“ informuoja, Dauparuose, įrengus naują 267 metrų gylio vandens gavybos gręžinį. Iš šio gręžinio vanduo tiekiamas Dauparų, Jonušų, Šlapšilės, Gobergiškės k. gyventojams. Po atlikto cheminio vandens tyrimo nustatyta, kad fluoridų kiekis geriamajame vandenyje pagal Lietuvos Higienos normos HN 24:2017 ribines vertes (galima norma iki 1,5 mg/l) viršija nežymiai. Paskutinių tyrimų duomenimis nustatytas 1,87 mg/l fluoridų kiekis. Po AB „Klaipėdos vanduo“ kreipimosi į Klaipėdos rajono savivaldybę, Nacionalinis visuomenės sveikatos centras prie Sveikatos apsaugos ministerijos, atsižvelgdamas į situaciją, suteikė leidimą (išlygą) laikinai tiekti geriamąjį vandenį su padidinta fluorido verte iki 2022 liepos 1 d., kol bus pradėtas centralizuotai tiekti geriamasis vanduo iš Klaipėdos miesto vandenviečių į Dauparų mstl., Gobergiškės k., Šlapšilės k., Jonušų k. Dėl per didelio fluoridų kiekio gali atsirasti dantų emalio pakitimai, kietėti kaulai, kaulėja kremzlės. Kai fluoro yra mažiau nei 0,5 mg/l, padidėja ėduonies išsivystymo rizika.

Rekomenduojama reguliuoti fluoridų suvartojimą su maistu, vandeniu ir dantų priežiūros priemonėmis. Kai vandenyje trūksta šio elemento, būtina vartoti daugiau maisto produktų, turinčių fluoridų - jūros kopūstų, žuvies, gerti juodąją, žaliąją arbatas, naudoti dantų pastas su fluoru tam, kad dantys būtų apsaugoti nuo ėduonies bei būtų užtikrintas taisyklingas augančio organizmo kaulų sistemos vystymasis. Fluoro kiekis ypač aktualu vaikams bei besilaukiančioms moterims. Esant per didelei fluoro koncentracijai vandenyje, reikėtų vartoti mažiau tokio vandens, atsisakyti daug fluoridų turinčių maisto produktų, pasirinkti dantų pastą be fluoro.

AB „Klaipėdos vanduo“ išnuomoja 48,41 m² negyvenamas patalpas

2021-05-10

AB „Klaipėdos vanduo“ išnuomoja 48,41 m² negyvenamas patalpas

AB „Klaipėdos vanduo“ išnuomoja 48,41 m² negyvenamas patalpas
 DUMPIŲ NUOTEKŲ VALYKLOJE DAR VIENA KVAPUS MAŽINANTI PRIEMONĖ – EGLIŲ ALĖJA

2021-04-30

DUMPIŲ NUOTEKŲ VALYKLOJE DAR VIENA KVAPUS MAŽINANTI PRIEMONĖ – EGLIŲ ALĖJA

AB „Klaipėdos vanduo“ kartu su Klaipėdos miesto savivaldybe prisidėdama prie nemalonių kvapų mažinimo Dumpiuose, nuotekų valyklos teritoriją apsodino eglių sodinukais. Teritorijoje pasodinta apie 600 eglių, taip sudarant barjerą kvapų sklaidai.

TARŠIAUSIOMS ĮMONĖMS UŽ NUOTEKŲ TVARKYMĄ TEKS MOKĖTI DAUGIAU

2021-01-11

TARŠIAUSIOMS ĮMONĖMS UŽ NUOTEKŲ TVARKYMĄ TEKS MOKĖTI DAUGIAU

TARŠIAUSIOMS ĮMONĖMS UŽ NUOTEKŲ TVARKYMĄ TEKS MOKĖTI DAUGIAU