Naujienos

Bendrovė „Klaipėdos vanduo“ prisideda prie pagalbos organizavimo už laisvę kovojančiai Ukrainai

2023 08 22


AB „Klaipėdos vanduo“, suprasdama pagalbos šiuo metu karo niokojamai Ukrainai svarbą, į šią šalį išsiuntė keturis tansformatorius bei vieną elektros pastotės įrangą. Šie įrenginiai pasitarnaus nužeminant aukštos įtampos elektrą ir ją be trikdžių tiekiant gyventojams.

Į Ukrainą buvo išgabenti du 250 kVA, vienas 630 kVA transformatoriai ir dar vienas 400 kVA galios transformatorius su visa 10 kV elektros pastotės reikalinga įranga. Visa ši įranga nusiųsta į Odesos regioną. Jos transportavimo išlaidas finansuoja Europos Sąjunga, o eksportui reikalingus dokumentus gera iniciatyva parengė UAB „Daily trade and forwarding“.

Prie paramos teikimo AB „Klaipėdos vanduo“ prisijungė Lietuvos savivaldybių asociacijai pasidalinus informacija apie galimybę prisidėti prie Europos Parlamento narių iniciatyvos teikiant paramą Ukrainos žmonėms.

„Visų procesų derinimas ir dokumentų rengimas užtruko ne vieną mėnesį, tačiau parama galiausiai buvo sėkmingai išsiųsta. Dėl šiuo metu susiklosčiusios itin sudėtingos geopolitinės situacijos Ukrainoje, jos gyventojai patiria daug išbandymų ir sunkumų, todėl visų mūsų pareiga – suremti pečius ir įnešti asmeninį indėlį, prisidedant prie pagalbos organizavimo. Minėti transformatoriai įmonėje buvo nebenaudojami, tad džiaugiamės, kad jie galės pasitarnauti Ukrainos žmonėms. Nuoširdžiai kviečiame prie pagalbos teikimo prisijungti ir kitas įmones, bendroves, nes visų mūsų palaikymas kovojantiems už laisvę šiuo metu yra itin reikalingas“, -  teigė AB „Klaipėdos vanduo“ generalinis direktorius Benitas Jonikas.