Naujienos

Dumpių nuotekų valykloje dar viena kvapus mažinanti priemonė – eglių alėja

2021 04 30


AB „Klaipėdos vanduo“ kartu su Klaipėdos miesto savivaldybe prisidėdama prie nemalonių kvapų mažinimo Dumpiuose, nuotekų valyklos teritoriją apsodino eglių sodinukais. Teritorijoje pasodinta apie 600 eglių, taip sudarant barjerą kvapų sklaidai.

„Tikimės, kad apsodinus teritoriją sumažinsime kvapų sklaidą ne tik iš mūsų teritorijos, bet ir iš kitų įmonių, esančių Dumpiuose. Pasitarę su miškininkais nusprendėme, kad geriausia sodinti jaunas eglutes, kurios lengviau prigyja. Eglių sodinukai susodinti tankiai – trimis eilėmis, tam, kad sumažintume kvapų sklaidą į pietinę miesto dalį. Taip pat prisidedame prie anglies dvideginio ir klimato kaitos mažinimo“, – sako AB „Klaipėdos vanduo“ generalinis direktorius Benitas Jonikas.

Anot miškininkų, eglių sodinukai po kelerių metų užaugs iki tinkamo aukščio ir pilnai sudarys tankią tvorelę teritorijoje.  Eglių sodinukų sodinime dalyvavęs Klaipėdos miesto meras sako, kad eglių alėja ne tik džiugins aplinkinių akį, bet ir atliks kvapus sulaikančią funkciją.

„Džiaugiuosi, kad dėmesys ekologijai ir kvapų problematikai, kuri ne vienerius metus vargino miestiečius, išlieka prioritetinio sąrašo viršūnėje. Smagu ir tai, kad priimami sprendimai ne tik per „kietąją“, bet ir „žaliąją“ infrastruktūrą. Sprendžiant kvapų užkardymo klausimą, kartu sprendžiama ir tai, kad Klaipėda ir Klaipėdos prieigos taptų „žalesnės“ ir patrauklesnės“,  – sako Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas.

Bendrovė „Klaipėdos vanduo“ praėjusiais metais į kompleksines kvapų mažinimo priemones investavo 245 tūkst. eurų, šiemet ketina skirti panašią sumą. Šiais metais didžiausią lėšų sumą planuojama investuoti projektuojant grotų pastato uždengimą, į kurį pirmiausia atiteka dar nevalytos nuotekos.

„Linkiu bendrovei „Klaipėdos vanduo“ nesustoti sprendžiant kvapų klausimus Dumpių teritorijoje, nes Europos Sąjungos ir miestiečių, kurie yra aukščiausias miesto prioritetas, reikalavimai tik  griežtės. Tačiau matant atsakingą įmonės požiūrį, tikiu, kad jis toks išliks ir ateityje“, – sako Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas.

Praėjusiais metais įgyvendinus nemalonių kvapų mažinimui skirtas priemones, AB „Klaipėdos vanduo“ nuotekų valykloje Dumpiuose nemalonūs kvapai sumažėjo nuo 3 iki 16 kartų, skaičiuojant europiniais kvapo vienetais. Kitą savaitę Dumpių nuotekų valykloje jau pradės veikti dvi mobilios ir viena stacionari patrankos. Jos purškia kvapą mažinantį preparatą, sumaišytą su vandeniu, taip suformuodamos dulksną ir sudarydamos kliūtį kvapo sklidimui miesto link.

AB „Klaipėdos vanduo“ kolektyvas prisidėdamas prie klimato kaitos bei anglies dvideginio mažinimo prieš savaitę eglių sodinukais apsodino daugiau nei hektarą teritorijos Šernų girininkijoje. Pasodinta daugiau nei 4 tūkstančiai eglių.

„Manau, kad kiekvienas po savęs turime palikti pėdsaką ateities kartoms ir prisidėti prie aplinkos išsaugojimo, juk tai didžiausias visų turtas. Dabar pasodintos eglės  brandą pasieks tik po maždaug 50 metų. Tad darbuotojų pasodintu mišku džiaugsimės ne tik patys, bet ir ateities kartos. Džiaugiuosi, kad kolektyvas gausiai ir noriai įsijungė į akciją bei tikiu, kad pasodinę įmonės mišką į gamtą pažvelgsime atsakingesnėmis prieš aplinką akimis“, – sako AB „Klaipėdos vanduo“ generalinis direktorius Benitas Jonikas.

AB „Klaipėdos vanduo“ kolektyvas šiemet pirmasis Šernų girininkijoje prisidėjęs prie miško sodinimo akcijos ateities kartoms.