Naujienos

Elektroniniai sukčiai vis įžūlėja: siekdami išvilioti duomenis, praneša apie melagingą įsiskolinimą

2023 09 19


Lietuvoje pastebimas ženkliai išaugęs elektroninių nusikaltimų ir bandymų sukčiauti skaičius. Pastaruoju metu, sukčiai šalies gyventojams siunčia trumpąsias SMS žinutes, kuriose pranešama apie įsiskolinimą už suteiktas vandens tiekimo paslaugas. Tokio pobūdžio pranešimų šią savaitę sulaukė ir kai kurie AB „Klaipėdos vanduo“ bei kitų vandentvarkos įmonių klientai.

AB „Klaipėdos vanduo“ klientas informavo apie netaisyklinga lietuvių kalba parašytą jį pasiekusią SMS žinutę su tekstu:  “[Vandens imone] Jusu saskaita uz vandeni vis dar yra isiskolinta, kad isvengtumete baudu. Prasome sumoketi nedelsiant per 24 (nuoroda į kenkėjišką tinklapį)”.

Informuojame, kad įmonė AB „Klaipėdos vanduo“ savo klientams tokio pobūdžio informacijos nesiuntė. Gyventojus raginame į šiuos pranešimus nereaguoti ir neatidaryti įtartinų interneto nuorodų, o paspaudus nuorodą, nedelsiant pasikeisti savo vartotojo prisijungimo duomenis.

Kilus klausimų, susisiekti su bendrovės Klientų aptarnavimo skyriaus specialistais kontaktais:  el. paštu: klientas@vanduo.lt ir tel. (8 46) 220 220 taip pat socialiniame tinkle Facebook.