Naujienos

Gera žinia Karklės gyventojams – jau tiekiamas vanduo iš Klaipėdos vandenviečių

2022 06 01


Prasidėjus vasarai geros žinios Karklės gyventojams – jau nutiesti vandentiekio tinklai. Dėl mažai vandeningų požeminių sluoksnių kiekvieną vasarą šios gyvenvietės žmonės susidurdavo su vandens stygiumi. Bendrovė „Klaipėdos vanduo“ stebi, kad vandens vartojimas Karklėje kasmet auga, ypač savaitgaliais rezervuaruose vandens lygis nukrisdavo iki minimumo.

„Anksčiau vandens stygių Karklės gyventojai jausdavo vasarą, o pastaraisiais metais tai jau nepriklauso nuo metų laikų. Esame atsakingi prieš savo klientus, todėl užtikrindami nepertraukiamą vandens tiekimą, vandenį veždavome autocisternomis po keliasdešimt kubinių metrų ir daugiau per savaitę. Vien nuo metų pradžios papildomai buvo atvežta     56 kartus, o tai sudarė beveik 340 kubinių metrų vandens.   Stebime, kad vandens suvartojimas išauga savaitgaliais, o ypač šventiniais. Tai rodo, kad Karklė jau tampa ne tik vasaros, bet visų metų kurortu“, – sako bendrovės „Klaipėdos vanduo“ generalinis direktorius Benitas Jonikas.

Užtikrinant nepertraukiamą ir kokybiško vandens tiekimą, bendrovė „Klaipėdos vanduo“ pirmuoju etapu jau nutiesė 3,4 kilometrus vandentiekio tinklų nuo Kalotės per Zeigių ir Kunkių kaimus iki Karklės.  Karklės gyvenvietės vandentiekio sistema prijungta prie centralizuotų miesto tinklų, o vanduo gyventojams jau tiekiamas iš Klaipėdos miesto vandenviečių. 

„Džiaugiamės, kad vandens tinklų įgyvendinimo projektą įgyvendinome anksčiau nei buvome planavę, todėl Karklės gyventojai ir poilsiautojai vasarą pasitiks be rūpesčių dėl vandens stygiaus. Taip pat užtikrinant tinkamą vandens slėgį, sumontuota galingesnė slėgio kėlimo įranga. Kol kas įgyvendinome tik pirmąjį šio projekto etapą, po metų baigsime ir antrąjį etapą, kuriuo užtikrinsime paslaugos tiekimą beveik 180 vandens ir 80 buitinių nuotekų klientams. Siekiame, kad kokybišku ir nuolat tikrinamu vandeniu galėtų naudotis kiek įmanoma daugiau gyventojų, dešimties metų strategijoje esame numatę kasmet rekonstruoti senus ir tiesti naujus tinklus. Juolab, kad tokia vandens kokybe kokia yra Lietuvos požeminiuose sluoksniuose gali pasigirti vos keli procentai pasaulio valstybių“, – sako bendrovės „Klaipėdos vanduo“ generalinis direktorius Benitas Jonikas.

 Įgyvendinus II etapą Karklės, Zeigių, Kalotės, Kunkių , Bendikų ir Normantų kaimuose papildomai bus pastatyta 0,4 km vandentiekio tinklų ir 1,2 km buitinių nuotekų tinklų. Prie naujai nutiestų vandentiekio tinklų galės jungtis Karklės, Zeigių, Kalotės , Kunkių, Bendikų ir Normantų kaimų gyventojai, o prie buitinių nuotekų tinklų Kalotės , Normantų ir Zeigių kaimų gyventojai .