Naujienos

Geriate vandenį iš gręžinio ar šulinio? Sužinokite ar jis tinkamas vartojimui!

2024 07 01


Geriate vandenį iš gręžinio ar šulinio? Sužinokite ar jis tinkamas vartojimui

Gyventojai, vartojantys vandenį iš  šulinių bei kitų savarankiškai naudojamų vandens rezervuarų, kviečiami greitai ir paprastai sužinoti, kokios kokybės vandenį geria kasdien. Tarp visų  „Klaipėdos vanduo“ teikiamų e. paslaugų, nuo šiol galima rasti ir laboratorinius geriamojo vandens cheminius bei mikrobiologinius tyrimus, kuriuos gyventojai užsisakyti gali vos kelių mygtukų paspaudimu Savitarnos svetainėje.

Naudojantis „Klaipėdos vanduo“ e. paslaugomis plataus spektro geriamojo vandens tyrimus užsakyti gali tiek fiziniai, tiek ir juridiniai asmenys. Šie tyrimai leidžia išsiaiškinti, ar geriamas vanduo yra tinkamas vartoti ir jame nėra jokių besidauginančių mikroorganizmų.

Pasak Audronės Teresiūtės, „Klaipėdos vanduo“ Kokybės valdymo skyriaus vadovės, daugelis vandenyje gyvenančių žmogaus organizmui nedraugiškų mikroorganizmų nepasižymi išskirtinėmis savybėmis, tad apie jų egzistavimą žmonės, vartojantys šulinio vandenį, gali net neįtarti.

„Geriamasis vanduo užterštas toksinais, pavyzdžiui, kaip nitritai ir nitratai, neturi specifinio kvapo, skonio ar spalvos. Šių medžiagų iš vandens nepašalina buitiniai filtrai ar virinimas. Tokį vandenį ypač pavojinga vartoti nėštumo metu ir kūdikiams iki šešių mėnesių amžiaus, nes patekęs į organizmą, gali sutrikdyti kraujo deguonies pernešimą ir sukelti vidinį deguonies stygių. Be to, geriamajame vandenyje taip pat aptinkamos koliforminės bakterijos, žarninės lazdelės ir žarniniai enterokokai, kurie gali sukelti įvairias žarnyno infekcijas. Visiems gyventojams, kurie vartoja vandenį iš šulinių ir ne gilesnių nei 50 m gręžinių, rekomenduojame sužinoti, kokios kokybės vandenį geriate kasdien“,  - pataria „Klaipėdos vanduo“ Kokybės valdymo skyriaus vadovė.

Taip pat atsižvelgiant į vartotojų poreikius, teikiamos papildomos paslaugos, susijusios ir su nuotekų tyrimais. Nuo birželio mėnesio Nuotekų tyrimų laboratorijoje jau teikiama nuotekų mėginių saugojimo paslauga, kuri kainuoja 6,05 Eur (su PVM). Mėginio paėmimo protokole, klientams išreiškus norą dėl laikino nuotekų mėginio saugojimo pakartotiniams tyrimams, mėginys bus užkonservuojamas ir saugomas 10 darbo dienų po tyrimų rezultatų išsiuntimo.

Primename, jog užsisakyti norimus geriamojo vandens laboratorinius tyrimus galite tiesiog prisijungę prie savitarnos svetainės adresu https://savitarna.vanduo.lt/. Naudojantis e. paslaugomis patogu ne tik pateikti prašymą dėl laboratorinių tyrimų, tačiau ir deklaruoti skaitiklių duomenis bei apmokėti sąskaitas neišeinant iš namų.