Naujienos

Gerinant vandens kokybę Klaipėdos rajone, Kvietiniuose plaunami viso kaimo vandentiekio tinklai

2022 07 04


Siekdami pagerinti vandens kokybę Klaipėdos rajone, Kvietinių kaime, bendrovė „Klaipėdos vanduo“ imasi visų įmanomų priemonių, kad kuo skubiau būtų pašalintos geležies nuosėdos.
Bendrovė „Klaipėdos vanduo“ vandens tiekimu Klaipėdos rajone rūpinasi nuo  2012 metų. Daugelį metų, į gyvenvietę vanduo buvo tiekiamas su dideliu geležies kiekiu, todėl iš ketaus pagaminti vandentiekio tinklai  pasidengė geležies nuosėdomis, kurios dabar galimai patenka į vandenį.
Per pirmąją savaitę taikydami gerąja kitų šalių praktiką bendrovė jau išplovėme beveik pusę Kvietiniuose esančių tinklų. Kvietinių kaime vandentiekio tinklų ilgis siekia daugiau nei 6 kilometrus. Gerinant vandens kokybę, tekančio per gyventojų čiaupus liepos mėnesį planuojama viso kaimo vandentiekio vamzdyną išplauti net tris kartus. Taip pat vandens tyrimai atliekami du kartus per savaitę.
„Suprantame, kad suprastėjusi vandens kokybė kelia rūpesčių ir nepatogumų. Suprasdami gyventojų nuogąstavimus sutelkėme visas mūsų bendrovės pajėgas – nuo vandens technologų iki tinklų tarnybos darbuotojų, kad ši problema būtų kuo greičiau išspręsta. Tačiau vamzdynų plovimas bei  investicijų įgyvendinimas gerinant vandens kokybę – imlūs laikui, todėl prašome gyventojų kantrybės ir bendradarbiavimo geranoriškai įleidžiant į teritorijas tinklų plovimui. Darome viską, kad kuo įmanoma greičiau vanduo būtų skaidrus ir jame neliktų geležies nuosėdų, kurios greičiausiai atsirado dėl didelio vandens suvartojimo per karščius, didesnė vandens srovė sudrumstė geležies sankaupas vamzdynuose“, – sako bendrovės „Klaipėdos vanduo“ generalinis direktorius Benitas Jonikas.

Bendrovė suprasdama gyventojų lūkesčius ir nerimą kasdien pristato vandenį į Kvietinius specialiose talpose, taip pat esant poreikiui ir gyventojų prašymams 5 litrų talpos pristatomos tiesiai į namus. Specialių vandens talpų pastatymo vietos suderintos su Kvietinių kaimo bendruomene.

„Jaučiame socialinę atsakomybę, todėl nuolat investuojame į vandens gerinimo įrenginius Klaipėdos rajone. Matydami vandens kokybę Kvietiniuose, šiemet kovo mėnesį kaime pastatėme vandens gerinimo įrenginius. Atlikę 250 tūkstančių eurų investiciją ir atlikę vandens tyrimus matome, kad geležies kiekis vandenyje, iš gręžinio ištekančio į gyventojų būstus, perpus ir daugiau mažesnis nei reikalauja higienos normos. Pagerinę vandens, atitekančio iš gręžinio, kokybę ir išplovę vandentiekio tinklus, spręsime dėl tolimesnių investicijų. Įvertinę senai pastatytų viso kaimo vamzdynų būklę, spręsime dėl jų rekonstrukcijos bei vamzdynų sužiedinimo, kad vanduo galutiniuose tinklo taškuose neužsistovėtų ir nuolat cirkuliuotų“, – sako bendrovės „Klaipėdos vanduo“ generalinis direktorius Benitas Jonikas.

Bendrovės veikla yra drausta, todėl gyventojus, patyrusius nuostolius prašome kreiptis elektroniniu paštu info@vanduo.lt nurodant patirtus nuostolius, priežastis ir kontaktinius duomenis. Visų gyventojų prašymai bus perduoti draudimo kompanijai.

Svarbu klientams:

  • Nuo vamzdžio sienelės susikaupusios geležies sankaupos atsiskirti gali dėl daugelio priežasčių, dažniausiai: vamzdyje pasikeitusio vandens tekėjimo greičio (vandentiekio avarijos, vandens paėmimas iš priešgaisrinių hidrantų, elektros dingimas vandens kėlimo stotyse, technologinis tekėjimo krypties pasikeitimas, padidėjęs vandens sunaudojimas) ir dėl skirtingose vamzdžio atkarpose susiformavusių skirtingo dydžio geležies sankaupų. Nuo vamzdžių atsiskyrusios geležies dalelės sukelia vandens drumstumą, kuris yra iš čiaupo bėgančio rudo ar su nuosėdomis vandens priežastis.
  • Geležies sankaupoms vamzdynuose valyti patikimiausias ir geriausias būdas – vandentiekio tinklo plovimas. Vamzdžio plovimui yra naudojama moderni įranga, kuri oro ir vandens mišinio pagalba vamzdyje išplauna nusistovėjusias geležies dalelių apnašas. Viename vamzdžio gale paduodamas oro-vandens mišinys, kitame pašalinamos nuo vamzdžio atsiskyrusios nuosėdos.
  • Klientams patariame vykdant vandentiekio tinklo plovimo darbus dėl slėgių svyravimų nenaudoti buitinės technikos prietaisų (skalbimo mašinų, kavos aparatų ir tt.).
  • Klientams visada rekomenduojame po vandentiekio tinklų plovimo darbų atsukti čiaupus ir dalį vandens nuleisti į nuotekų sistemą.

Vandentiekio tinklo plovimo grafiką Kvietiniuose rasite čia:

https://www.vanduo.lt/vandentiekio-tinklu-plovimo-darbu-planas/?anticsrf=4479d902bcf786020b6692fdfd073ac4525456376c12f6aca09576b4aff9d939&me54f5filt_data_from=&me54f5filt_data_to=&me54f5filt_metodas=pasirinkite&me54f5filt_adresai_paieskai=