Naujienos

Gerinant vandens kokybę Kvietiniuose planuojamos investicijos

2022 08 22


Bendrovė „Klaipėdos vanduo“, gerindama vandens kokybę, kartu su kitomis šiuo metu vykdomomis priemonėmis taip pat planuoja blogos būklė vandentiekio tinklų rekonstravimą Kvietinių kaime, Klaipėdos rajone. Per ateinančius 6-9 mėnesius planuojama atlikti viešųjų pirkimų procedūras vandentiekio tinklų rekonstravimo projektavimo paslaugoms, parengti projektą ir pagal jį, pagal galimybes, pradėti rekonstrukcijos darbus. Gerinant vandens kokybę planuojama rekonstruoti ir naujai įrengti apie 2,5 kilometrų tinklų, panaikinti apie 0,75 km senų, blogos būklės tinklų bei atlikti vamzdynų sužiedinimą,  kad vanduo galutiniuose tinklo taškuose neužsistovėtų ir nuolat cirkuliuotų.
„Kvietinių kaime vandentiekio tinklai nutiesti labai seniai, o jais net kelias dešimtis metų tekėjo vanduo, kuriame buvo gausu geležies nuosėdų, kurios per ilgą laiką nusėdo ant vamzdynų sienelių. Dabar matome, kad iš vandenvietės atitekantis vanduo yra kokybiškas, o geležies kiekis dvigubai mažesnis nei reikalauja higienos normos, tačiau per gyventojų čiaupus bėgančiame vandenyje aptinkama geležis, kuri nekelia pavojaus žmonių sveikatai, tačiau kelia nepatogumų kokybiškam gyvenimui“, – sako bendrovės „Klaipėdos vanduo“ gamybos direktorius Vaidotas Girdvainis.
Kol bus vykdomi vandentiekio rekonstravimo projektavimo darbai, bendrovė „Klaipėdos vanduo“ toliau intensyviai plauna tinklus pasitelkiant net ir modernią tinklų plovimo technologiją „oras-vanduo“.
„Nuo birželio pabaigos iki rugpjūčio pradžios taikydami gerąją kitų šalių praktiką jau išplovėme keturis kartus viso kaimo vandentiekio vamzdyną, o vandens tyrimai kontroliuojant ir stebint esamą geležies kiekį vandenyje yra atliekami kelis kartus per savaitę. Dedame visas pastangas, kad gyventojų namus pasiektų vanduo be geležies nuosėdų. Vandens gerinimo įrenginiuose Kvietinių vandenvietėje patobulinome vandens prisotinimą deguonimi, kuris reikalingas tolimesniam vandens valymo procesui, taip pat įrengėme stabilizavimo filtrą. Suprasdami gyventojų nuogąstavimus ir jausdami socialinę atsakomybę priėmėme sprendimą pagal galimybes rekonstruoti vandentiekio tinklus“, – sako bendrovės „Klaipėdos vanduo“ generalinis direktorius Benitas Jonikas.
Svarbu klientams:
  • Nuo vamzdžio sienelės susikaupusios geležies sankaupos atsiskirti gali dėl daugelio priežasčių, dažniausiai: vamzdyje pasikeitusio vandens tekėjimo greičio ir slėgio vamzdyne svyravimų (vandentiekio avarijos, vandens paėmimas iš priešgaisrinių hidrantų, elektros dingimas vandens kėlimo stotyse, technologinis tekėjimo krypties pasikeitimas, padidėjęs vandens sunaudojimas). Nuo vamzdžių atsiskyrusios geležies dalelės sukelia vandens drumstumą, kuris yra iš čiaupo bėgančio rudo ar su nuosėdomis vandens priežastis.
  • Geležies sankaupoms vamzdynuose valyti patikimiausias ir geriausias būdas – vandentiekio tinklo plovimas. Vamzdžio plovimui yra naudojama moderni įranga, kuri oro ir vandens mišinio pagalba vamzdyje išplauna nusistovėjusias geležies dalelių apnašas. Viename vamzdžio gale paduodamas oro-vandens mišinys, kitame kartu su vandeniu pašalinamos nuo vamzdžio atsiskyrusios nuosėdos.
  • Klientams patariame vykdant vandentiekio tinklo plovimo darbus dėl slėgių svyravimų nenaudoti buitinės technikos prietaisų (skalbimo mašinų, kavos aparatų ir tt.).
  • Klientams visada rekomenduojame po vandentiekio tinklų plovimo darbų atsukti čiaupus ir dalį vandens nuleisti į nuotekų sistemą.
 
Bendrovė, suprasdama gyventojų lūkesčius ir nerimą, kasdien pristato vandenį į Kvietinius specialiose talpose, taip pat, esant poreikiui ir gyventojų prašymams, 5 litrų talpos pristatomos tiesiai į namus. Specialių vandens talpų pastatymo vietos suderintos su Kvietinių kaimo bendruomene.
Bendrovės veikla yra drausta, todėl gyventojus, patyrusius nuostolius prašome kreiptis elektroniniu paštu info@vanduo.lt nurodant patirtus nuostolius, priežastis ir kontaktinius duomenis. Visų gyventojų prašymai bus perduoti draudimo kompanijai.