Naujienos

Klaipėdoje pirmosios stacionarios gertuvės – atsigaivinti vandeniu nekainuos nė cento

2022 05 17


t orams ir ant kulnų lipant vasarai, bendrovė „Klaipėdos vanduo“ miestiečiams siūlo naujieną – nuo šiol tyro ir kokybiško vandens atsigerti mieste bus galima nemokamai. Antradienį, atidarytos pirmosios Klaipėdoje stacionarios gertuvės – fontanėliai. Iš stacionarios gertuvės galima įsipilti vandens į savo nešiojamą gertuvę ar kitą daugkartinę tarą, atsigerti tiesiog vietoje iš fontanėlio ar pagirdyti savo augintinį iš mažos gertuvės, esančios ant žemės. Tai itin aktualu, poilsiaujant ar išėjus karštą dieną pasivaikščioti su augintiniais, nes nebereikės galvoti, kur pagirdyti keturkojį augintinį ir atsigerti patiems. Tai žingsnis skatinantis visuomenę jungtis prie tvarumo bangos ir gerti vandenį ne iš plastiko buteliukų, o mėgautis ir atsigaivinti tyru bei kokybišku centralizuotu vandeniu, tiekiamu iš Klaipėdos I-osios vandenvietės.
„Vanduo iš stacionarių gertuvių visuomenei nekainuos nė cento. Tai dovana miestiečiams, kurie pasiryžę keliauti tvarumo keliu, tausoti gamtos išteklius ir atsisakyti plastiko naudojimo buityje. Taip labai konkrečiais veiksmais prisidedant prie sveiko, aplinkai draugiško ir atsakingo už švaraus bei tvaraus miesto kūrimą jau šiandien“, – sako Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas.Klaipėdoje pastatytos trys naujos gertuvės. Naujosios stacionarios gertuvės išdėstytos itin lankomose vietose, centrinėje miesto dalyje – Tomo gatvėje prie Teatro aikštes, prie Klaipėdos simbolio – Meridiano, Lietuvininkų aikštėje ir jau kelerius metus veikianti prie Vasaros estrados. Stacionarios gertuvės pastatytos atsižvelgiant į specialistų rekomendacijas siekiant suteikti galimybę vandeniu atsigaivinti ne tik miesto gyventojams, bet ir turistams, kurių vasarą Klaipėda sulaukia nemažai.
 „Visam pasauliui garsiai kalbant apie klimato atšilimo pasekmes, kviečiame klaipėdiečius ir svečius prisidėti prie gamtos išsaugojimo ir atsisakyti plastiko taros. Tai tik mažas žingsnis, kurį galime žengti kiekvienas. Viliamės, kad šios pirmosios mieste gertuvės sulauks dėmesio ir jau kitais metais atsiras daugiau viešų vietų, kur nemokamai bus galima atsigaivinti kokybišku vandeniu“, – sako bendrovės „Klaipėdos vanduo“ generalinis direktorius Benitas Jonikas.

Vanduo iš naujų stacionarių gertuvių yra kokybiškas ir saugus vartojimui. Gertuvės prijungtos prie vandentiekio tinklo, todėl yra užtikrinamas tyro ir švaraus vandens tiekimas. Tiek centralizuotai tiekiamas, tiek vanduo stacionariuose gertuvėse-fontanėliuose kasdien tikrinamas bendrovės laboratorijoje , gertuvės bus prižiūrimos, profilaktiškai dezinfekuojamos, plaunamos.

Taip pat visuomenė gerdama centralizuotai tiekiamą vandenį taupo lėšas – vienas litras vandens iš čiaupo  kainuoja tik 0,2  EUR centus, o tai yra net kelis šimtus kartų mažiau nei perkant plastikiniuose buteliukuose. Klaipėdoje geriamojo vandens fontanėliai-gertuvės veiks tik šiltuoju metų laiku.