Naujienos

„Klaipėdos vanduo“ pakvietė į vandens degustaciją

2022 08 02


Rugpjūčio 2 d. Klaipėdoje įsikūrusiame restorane „Monai“ vyko išskirtinė vandens degustacija. Ja siekta įtraukti verslą ir visuomenę į vykstančią nacionalinę kampaniją „Vanduo – gyvenimas. Dalinkis“. Akcijos metu kviečiama atsisakyti plastiko butelių ir rinktis aplinkai draugišką sprendimą – gerti ir mėgautis vandeniu iš čiaupo. 
Vandens degustacijos metu bandė atspėti, kuris vanduo iš čiaupo
Vykstanti akcija „Vanduo – gyvenimas. Dalinkis“ skatina ne tik visuomenę, bet ir verslą atsisakyti plastiko buteliukų ir gerti vandenį iš čiaupo. Bendrovė „Klaipėdos vanduo“ surengė išskirtinę vandens degustaciją. Specialiai atrinktos degustatorių komandos nariais tapo Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas, tinklaraščio ir knygų „Ant medinės lentelės“ autorė Kristina Šimkienė ir restorano „Monai“  vadovė Greta Gerviatauskaitė. Renginio metu degustatoriai siekė atspėti, kuris vanduo iš pateiktų yra Klaipėdos miesto vanduo iš čiaupo ir tik vos keli renginio svečiai atspėjo teisingai.
„Šiandien susirinkome  ne tik į išskirtinę vandens degustaciją, bet ir turėjome progą paminėti ypatingą dieną – tik vakar spėjome minėti 770 - ąjį miesto gimtadienį, šiandien švenčiame 120 metų pirmos Klaipėdos vandenvietės sukaktį. Šiuo metu vandenį tiekiame Klaipėdos miestui ir rajonui, pavasarį miestui padovanojome pirmąsias stacionarias vandens gertuves. Na, o šiandien, esame dalis didmiesčių akcijos „Vanduo – gyvenimas. Dalinkis“. Džiaugiuosi, kad gyvenu mieste, kuris kiekvienais metais tampa  vis tvaresniu“, - dalinasi bendrovės „Klaipėdos vanduo“ generalinis direktorius Benitas Jonikas.
Skatina atsisakyti plastikinių butelių
Ar žinojote, kad siekiant pagaminti vieną plastiko buteliuką vandens reikia sunaudoti 2,5 litro vandens? O jį užpildžius vienu litru vandens iš viso sunaudojate 3,5 litro vandens. Šiemet didieji miestai, Klaipėda, Vilnius ir Kaunas, jungiasi į bendrą akciją „Vanduo – gyvenimas. Dalinkis.“ ir kviečia maitinimo įstaigas ir gyventojus atsisakyti vandens iš buteliukų bei tokiu būdu kovoti su tonas siekiančias išmetamo plastiko skaičiais.
„Klaipėdos vanduo“ generalinis direktorius Benitas Jonikas dalinasi: „Kokybišką ir tinkamą gerti vandenį užtrunka pagaminti daugiau nei 200 valandų, tačiau mes kiekvieną dieną dirbame tam, kad Klaipėdos miesto ir rajono gyventojus pasiektų švarus vanduo“.

Kviečia klientus vaišinti nemokamu stalo vandeniu

Bendrovė „Klaipėdos vanduo“ kviečia prisijungti prie akcijos Klaipėdos mieste ir rajone svetingumo sektoriuje veikiančias įmones ir savo klientus vaišinti nemokamu stalo vandeniu. Šioms įmonėms bendrovė kompensuos po tūkstantį litrų vandens kiekvieną mėnesį nuo birželio iki rugsėjo mėnesio imtinai. „Tikime, kad ši akcija paskatins verslus ir gyventojus atsakingiau žiūrėti į plastiko vartojimą ir padės tapti labiau sąmoningais – atsisakyti plastiko ir rinktis vandenį iš čiaupo. Tai reikšmingas žingsnis visai visuomenei prisidėti prie tvarumo ir aplinkos saugojimo“, − komentuoja B. Jonikas.