Naujienos

Kviečiame nuotekų vežėjus užsiregistruoti Nuotekų tvarkymo informacinėje sistemoje

2024 01 19


AB „Klaipėdos vanduo“ kviečia nuotekų vežėjus kuo operatyviau užsiregistruoti Aplinkos ministerijos sukurtoje Nuotekų tvarkymo informacinėje sistemoje (NTIS) https://ntis.am.lt/, kuri veikia jau nuo šių metų sausio 1 d. Jos pagrindinis tikslas – turėti tinkamai apskaitytų nuotekų registrą, kad būtų galima operatyviai reaguoti ir užtikrinti, jog į aplinką nepatektų nevalytos ar nepakankamai išvalytos nuotekos.

Šioje sistemoje kviečiama fiksuoti nuotekų paėmimo faktą, vietą, paimtų nuotekų tipą ir jų perdavimą nuotekų tvarkymo įmonėms iš visų tipų nuotekų valymo įrenginių ir/ar išgriebimo duobių, ir/ar kaupimo rezervuarų, o nuotekų tvarkytojai patvirtina paimtų nuotekų kiekį ir tipą.

Registruotis taip pat reikia ir individualių nuotekų tvarkymo įrenginių montuotojams bei įmonėms, vykdančioms tokių įrenginių techninio aptarnavimo darbus.

Pradedant dirbti su naująja Nuotekų tvarkymo informacinė sistema (NTIS), gali kilti įvairių iššūkių, todėl rekomenduojama susipažinti ir vadovautis Naudotojo vadovu: https://drive.google.com/drive/folders/1oB1bD_4YhSn2rIaOBKgBjiUCeZZdm0oB.

Kilus klausimams, susijusiems su sistemos veikla ir registracija, visuomet kreiptis galima el. paštu ntis@aad.am.lt.