Naujienos

Pasiruoškite šalčiams – pasirūpinkite vamzdynų ir vandens skaitiklių apšildymu

2022 12 16


Termometrų stulpeliams krentant žemiau nulio, bendrovė „Klaipėdos vanduo“ ragina pasirūpinti daugiabučių ir privačių namų geriamojo vandens įvadinių ir vidaus vamzdžių bei apskaitos mazgų įrengtų pastatų rūsiuose apšiltinimu. Primename, kad vandens apskaitos mazgo patalpų temperatūra privalo būti ne žemesnė nei + 5 ºC, užsandarinkite langus bei duris, vamzdžius bei skaitiklius apsaugokite termoizoliacinėmis medžiagomis.
Jei dėl kliento neapdairumo užšals ar sprogs vamzdynai, suges vandens skaitikliai ar teks remontuoti vandentiekio įvadą į būstą, šios remonto išlaidos guls ant gyventojų pečių.  
Bendrovė „Klaipėdos vanduo“ žiemai ir artėjantiems šalčiams ruošiasi visus metus – tikrinama hidrantų būklė, jie remontuojami ar keičiami naujais, tam, kad gaisro atveju, nekiltų didesnių problemų.
Atšalus orams bendrovei „Klaipėdos vanduo“ dažniausiai problemų kyla dėl užšalusių vamzdynų. Daugiausia avarijų vamzdynuose kyla, kai termometrų stulpeliai ilgesnį laiką rodo žemesnę nei -10 ºC ir staiga atšyla, tuomet dėl grunto poveikio trūkinėja vamzdynai. Įprastai bendrovės „Klaipėdos vanduo“ per dieną vidutiniškai likviduoja po vieną avariją per dieną, šaltos žiemos metu avarijų skaičius išauga. Šiemet dėl didesnių šalčių kol kas nefiksuojamas didesnis avarijų skaičius nei įprastai.