Naujienos

Patikrinta daugiau nei 10 tūkstančių skaitiklių, raginame deklaruoti rodmenis

2021 08 12


Bendrovė „Klaipėdos vanduo“ nuo šių metų sausio iki liepos mėnesio jau patikrino daugiau nei 10 tūkstančių skaitiklių būstuose. Skaitiklių patikra būstuose atliekama kontroliuojant teikiamų paslaugų kokybę, nustatant, kodėl gyventojai nedeklaruoja ar nemoka už paslaugas, taip pat tikrinant ar nėra savavalinių pasijungimų. Iš patikrintų 10 tūkstančių skaitiklių, 8189 patikrinimai buvo planiniai.

Bendrovė „Klaipėdos vanduo“ informuoja, kad planinė vandens skaitiklių patikra atliekama 2-3 kartus per metus. Skaitikliai tikrinami, kai skaitiklių rodmenys nedeklaruojami daugiau nei 3 mėnesius, ilgą laiką deklaruojami nuliniai rodmenys ar atliekant skaitiklių rodmenų kontrolę. Ši paslauga gyventojams nemokama. Skaitiklių patikra būtina taip pat aiškinantis, ar gyventojai nėra pažeidę skaitiklių vengiant mokėti sąskaitas už suteiktas paslaugas. Šios paslaugos gyventojams teikiamos nemokamai.

Taip pat per septynis šių metų mėnesius bendrovė gavo 1212 prašymus iš gyventojų nuimti plombas nuo skaitiklių, 616 prašymus uždėti plombas. Už kontrolieriaus atvykimą į būstą sąskaitos pateiktos 144 klientams. Informuojame, kad gyventojai moka tik už skubų iškvietimą pačio gyventojo prašymu, pavyzdžiui, kai skubiai reikia nuimti plombas dėl įvykusios avarijos, uždėti plombas atgal ar sugadinus skaitiklį.

Čia galite susipažinti su papildomų paslaugų įkainiais:

http://www.vanduo.lt.delfinas.serveriai.lt/papildomai-teikiamos-paslaugos-gyventojams/

Informuojame, kad tiek šalto, tiek karšto vandens apskaitos prietaisų rodmenis reikia deklaruoti kiekvieną mėnesį.  Rodmenys įrašomi į sąskaitą, jei apmokame naudojantis popierine sąskaita.

Jei  mokama naudojantis elektronine bankininkyste, mokėjimas atliekamas per „Įmokos ir mokesčiai“ naudojantis AB „Klaipėdos vanduo“ ruošiniu.

Skaitiklių rodmenys į lentelę surašomi tokia eilės tvarka, kokia yra sąskaitoje.

Jei naudojatės elektronine sąskaita (registruotis www.vanduo.lt „Savitarna“), apskaitos prietaisų rodmenis galite deklaruoti prisijungę prie elektroninės sąskaitos.

Tuo atveju, kai sąskaitoje  mokėjimo suma  yra 0,00 (nulis) Eur,  vandens apskaitos prietaisų rodmenis klientas turi pranešti telefonu (8 46) 22 02 20, elektroniniu paštu rodmenys@vanduo.lt arba prisijungus prie elektroninės sąskaitos.

Nepranešus rodmenų, suvartoto vandens kiekis einamąjį mėnesį apskaičiuojamas pagal dvylikos mėnesių, einančių prieš mėnesį, kurį klientas nedeklaravo geriamojo vandens apskaitos prietaisų rodmenų, vidutinį vandens suvartojimą. Klientui deklaravus geriamojo vandens apskaitos prietaisų rodmenis, vandens kiekis, apskaičiuotas pagal vidutinį vandens suvartojimą, patikslinamas pagal deklaruotus skaitiklių rodmenis.

Apskaitos prietaiso rodmenis reikia deklaruoti tik vienu iš rodmenų deklaravimo išvardintu būdu. Jei įrašėte į sąskaitą, skambinti ar elektroniniu būdu deklaruoti rodmenų nebereikia.