Naujienos

Potvynių problemai Klaipėdoje spręsti pasitelktos naujos galimybės

2023 11 07


„AB „Klaipėdos vanduo“ atstovai ir Klaipėdos miesto Meras Arvydas Vaitkus pristatė potvynių problemos pietinėje miesto dalyje sprendimo galimybes. Šiam tikslui pasiekti buvo pasitektos mokslininkų įžvalgos, profesionalūs skaičiavimai.

Hidraulinis modeliavimas atliktas didžiausiame paviršinių nuotekų baseine NR. 8. Jis aprėpia 524 hektarų teritoriją pietinėje miesto dalyje, nuo  Baltijos pr. iki  Smiltelės  gatvės, o lietaus tinklai išsiraizgę apie 50 kilometrų.

Remiantis šio hidraulinio modeliavimo išvadomis, nustatytos tikrosios gatvių ir kiemų tvinimo priežastys bei galimi problemos sprendimo būdai.

Per ateinančius dvejus metus Klaipėdos miesto savivaldybė planuoja atlikti lietaus infrastruktūros inventorizaciją ir perduoti likusius lietaus nuotekų tinklus AB „Klaipėdos vanduo“ nuosavybėn. Iki šiol įmonei buvo pasiekiama informacija tik apie dalies miesto lietaus nuotekų tinklų būklę.

Jau parengtas ir detalus investicijų planas. Jame numatyta rekonstruoti susidėvėjusius, prastos būklės lietaus nuotekų tinklus. Kasmet planuojama atnaujinti po  1 kilometrą prastos būklės paviršinių lietaus nuotekų  tinklų, investuojant apie 400 tūkst. eurų. Taip pat plėsti paviršinių nuotekų tinklų infrastruktūrą, teritorijose, kurios dažniausiai užliejamos – ne mažiau nei po 0,5 km per metus, investuojant apie 200 tūkst. eurų.

Šiuo metu darbai jau atliekami Baltijos prospekte, Debreceno gatvėje ir Taikos prospekte esančiuose kiemuose. Planuojama atnaujinti lietaus nuotekų siurblinę, esančią  po Herkaus Manto gatvės viaduku taip didinant siurblinės darbo našumą ir ateityje šioje teritorijoje išvengiant potvynių. Taip pat bus suprojektuoti ir įrengti nauji lietaus nuotekų valymo įrengimai. Įdiegiama lietaus vandens lygio kolektoriuose ir nuotekų kokybės rodiklių monitoringo sistema.

Skaičiuojama, kad per ketverius metus lietaus infrastruktūros sutvarkymo plano įgyvendinimui ir potvynių problemos sprendimui Klaipėdos mieste prireiks daugiau kaip 9 mln. eurų.  AB „Klaipėdos vanduo“ investicijos sieks per 7 mln. eurų. Ateityje hidraulinis modeliavimas bus atliekamas ir kitose Klaipėdos miesto teritorijose.