Naujienos

Prisidėk prie švarios aplinkos – junkis prie centralizuotų tinklų!

2021 09 27


Prisijungti prie centralizuotų nuotekų tinklų – paprasta, taupu ir svarbiausia prisidėsite prie švarios aplinkos.
Aplinkos projektų valdymo agentūros skaičiavimais, keturių asmenų šeimai, turinčiai išgriebimo duobę, išlaidos metams sudaro apie 700 eurų. Vienas nuotekų išvežimas iš išgriebimo duobės kainuoja apie 70 eurų. Prisijungusiems prie „Klaipėdos vandenų“ nuotekų tvarkymas daugiabučių gyventojams kainuoja 0,72 eurų už kubinį metrą, o individualių gyvenamųjų namų gyventojams 0,68 eurų už kubinį metrą be PVM. Skaičiuojama, kad per mėnesį 4 asmenų šeima maždaug išleidžia apie 10 kubinių metrų, tad metams statistiniai šeimai, prisijungus prie centralizuotų tinklų, nuotekų tvarkymas vidutiniškai kainuoja nuo 80 iki 90 eurų. 
„Akivaizdu, kad nuotekų tvarkymas prisijungus prie centralizuotų tinklų sutaupo pinigų ir laiko. Todėl gyventojai gali prasmingiau praleisti laisvalaikius su šeimomis, visiškai nesirūpindami, kada reikės patiems tvarkyti nuotekų valymo sistemas ir kiek tai kainuos. Šiame skubančiame pasaulyje laikas praleistas su šeimomis yra brangiausias turtas“, – sako bendrovės „Klaipėdos vanduo“ generalinis direktorius Benitas Jonikas. 
Norintiems prisijungti prie centralizuotų nuotekų tinklų – finansinė parama iš Klaipėdos miesto savivaldybės. Savivaldybė gyventojams kompensuoja pusę patirtų prisijungimo prie centralizuotų tinklų išlaidų, bet ne daugiau kaip 1 tūkst. eurų. Socialiai remtiniems asmenims,  savivaldybė už vandentiekio bei nuotekų šalinimo įrenginių nutiesimo darbus skiria iki 20 valstybės remiamų pajamų dydžio (iki 2500 eurų) paramą.
„Prisijungimas prie centralizuotų tinklų yra paprastas, taupus ir svarbiausia aplinkai draugiškas veiksmas. Negalime likti abejingi ir nuotekas privalome tvarkyti taip, kad nekenktumėme aplinkai, o ateities kartos galėtų džiaugtis švaria aplinka“, – sako bendrovės „Klaipėdos vanduo“ generalinis direktorius Benitas Jonikas. 
Norint prisijungti prie centralizuotų nuotekų tinklų gyventojams paprasta – tereikia atlikti 5 žingsnius. Pirmiausia reikia gauti prisijungimo sąlygas, pagal kurių reikalavimus turėsite parengti projektą (būna išimčių, kuomet projektas yra nereikalingas) ir nutiesti tinklus nuo centralizuoto tinklo iki namo. Tai padarius, parengti nutiestų tinklų geodezinę nuotrauką ir dėl tinklų pridavimo kreiptis į bendrovę „Klaipėdos vanduo“.
 
Daugiau apie prisijungimo sąlygas, informaciją rasite čia: https://www.vanduo.lt/prisijungimo-prie-tinklu-tvarka/