Naujienos

Stacionarios vandens gertuvės pradeda vasaros sezoną

2023 05 05


116 tūkstančių stiklinių – tiek praėjusiais metais per vasaros sezoną išgėrė klaipėdiečiai iš bendrovės „Klaipėdos vanduo“ pastatytų ir panaudos sutartimi Klaipėdos savivaldybei perduotų gertuvių. Tokiu draugiškai aplinkai pasirinkimu klaipėdiečiai ir miesto svečiai atsisakė daugiau nei 11 tūkstančių plastikinių butelių. Praėjusią vasarą daugiausia vandens išgerta iš gertuvių, esančių prie Klaipėdos simbolio „Meridianas“ ir Vasaros estrados.
Šiuo metu Klaipėdoje yra įrengtos 24 gertuvės. Jos veikia Tomo g. prie Teatro aikštės, šalia Meridiano, Lietuvininkų aikštėje, Vasaros estradoje, Jono kalnelyje, Ąžuolyno parke, Malūnų parke, Ferdinando skvere bei net 12 gertuvių pastatyta atnaujintame Danės skvere.
„Jau kelinti metai, tradiciškai gegužės pradžioje, šiemet gegužės 7 dieną, mieste pradedamas stacionarių gertuvių vasaros sezonas, taip pat tą pačią dieną įjungiami ir miesto fontanai. Džiaugiamės, kad visuomenė naudojasi viešojo vandens stotelėmis ir renkasi aplinkai draugiškus sprendimus, – sako Klaipėdos miesto savivaldybės Miesto tvarkymo skyriaus vedėja Inga Kubilienė.
Iš mieste įrengtų stacionarių gertuvių galima įsipilti vandens į nešiojamą gertuvę ar kitą daugkartinę tarą, atsigerti tiesiog vietose iš fontanėlio ar pagirdyti augintį. Tai žingsnis skatinantis visuomenę jungtis prie tvarumo bangos ir gerti vandenį ne iš plastiko buteliukų, o mėgautis ir atsigaivinti tyru bei kokybišku centralizuotu vandeniu, tiekiamu iš Klaipėdos miesto vandenviečių.
„Tai tik mažas žingsnis žengiant tvarumo keliu, kuriuo eiti galime kiekvienas be didelių pastangų – užtenka tik mėgautis tyru, kokybišku vandeniu iš gertuvių atsisakant plastiko. Visos miesto gertuvės yra prijungtos prie vandentiekio tinklo, todėl užtikrinamas tyro ir švaraus vandens tiekimas. Tiek centralizuotai tiekiamas, tiek vanduo stacionariuose gertuvėse-fontanėliuose tikrinamas mūsų laboratorijoje, gertuvės prižiūrimos, profilaktiškai dezinfekuojamos ir plaunamos.  Praėjusi vasara parodė, kad vis daugiau klaipėdiečių ir miesto svečių atsisako plastiko ir mieliau renkasi šviežią, tik ką iš stacionarios gertuvės įpiltą vandenį“, – sako bendrovės AB „Klaipėdos vanduo“ generalinis direktorius Benitas Jonikas.
Skaičiuojama, kad geriant vandenį iš čiaupo ar poilsiaujant renkantis stacionarias gertuves, visuomenė ne tik atsisako plastiko, bet ir  mažiau išlaidauja. Vanduo iš čiaupo yra net kelis  šimtus kartų pigesnis nei  plastiko tarose.
Taip pat bendrovė „Klaipėdos vanduo“ praėjusiais metais skatindama visuomenę atsisakyti plastikinių butelių prisijungė prie akcijos „Vanduo – gyvybė. Dalinkis“ ir ragino Klaipėdos maitinimo įstaigas, barus, restoranus, viešbučius vaišinti klientus vandeniu iš čiaupo. Uostamiestyje prie šios akcijos prisijungė  apie 20 įstaigų, kurioms  bendrovė „Klaipėdos vanduo“ kompensavo po  tūkstantį litrų vandens kiekvieną mėnesį. Šią vasarą akciją planuojame kartoti, taip siekiant verslus ir visuomenę paskatinti žengti mažą, bet labai svarbų žingsnį išsaugojant aplinką ateities kartoms.