Naujienos

Žiemos sezonui ruoškitės iš anksto – pasirūpinkite vamzdynų ir vandens skaitiklių apšildymu

2021 12 09


Prasidėjus žiemos sezonui ir termometrų stulpeliams krentant žemiau nulio, bendrovė „Klaipėdos vanduo“ ragina pasirūpinti geriamojo vandens apskaitos mazgų apšiltinimu. Primename, kad vandens apskaitos mazgo patalpų temperatūra privalo būti ne žemesnė nei + 5 ºC, užsandarinkite langus bei duris, vamzdžius bei skaitiklius apsaugokite termoizoliacinėmis medžiagomis, taip išvengsite nemalonių finansinių išlaidų.
„Raginame gyventojus laiku pasiruošti artėjantiems šalčiams, tam, kad išvengtų finansinių išlaidų. Jeigu dėl kliento aplaidumo užšals ar susprogs vamzdynai, suges vandens skaitikliai ar teks remontuoti vandentiekio įvadą į būstą, tuomet remonto išlaidas turės apmokėti patys gyventojai už savo lėšas. Praėjusių metų žiema parodė, kad gyventojai nesiruošia šalčių iššūkiams. Suskaičiavome, kad praėjusį žiemos sezoną į mus kreipėsi 153 Klaipėdos miesto ir rajono gyventojai, kuriems užšalo vandens skaitikliai ir teko juos keisti naujais“, – sako bendrovės „Klaipėdos vanduo“ Klientų aptarnavimo departamento direktorė Dovilė Kozlovienė.
Artėjantiems šalčiams ruošiasi ne tik kelių priežiūros tarnybos, bet ir bendrovė „Klaipėdos vanduo“. Atšalus orams dažniausiai problemų kyla dėl užšalusių vamzdynų. Daugiausia avarijų vamzdynuose kyla, kai termometrų stulpeliai ilgesnį laiką rodo žemesnę nei -15 ºC ir staiga atšyla, tuomet dėl grunto poveikio trūkinėja vamzdynai.
„Žiemai ir artėjantiems šalčiams ruošiamės visus metus – tikrinama hidrantų būklė, jie remontuojami ar keičiami naujais, tam, kad gaisro atveju, nekiltų didesnių problemų. Matydami, kad gyventojai susiduria su problemomis peržiūrime avarinių tarnybų darbuotojų skaičių, mobilizuojame darbuotojus skubant į pagalbą gyventojams užšalus vidaus vamzdynams, dėl kurių dažniausiai ir kyla problemų.  Visgi, pastebime, kad net ir pavasarį į mus kreipiasi gyventojai, kurie tik tuomet pastebi, kad jų vidaus vamzdynas yra užšalęs, dažnu atveju tai būna gyventojai besistatantys naują namą ir jau įsirengę vamzdynus, tačiau nepasirūpinę jų tinkamu apšildymu žiemai“, – sako „Klaipėdos vanduo“ direktorius Benitas Jonikas.
Įprastai bendrovės „Klaipėdos vanduo“ per dieną vidutiniškai likviduoja po vieną avariją per dieną, šaltos žiemos metu avarijų skaičius išauga.