Gyventojams

Svarbi informacija  Gyventojams

2021-02-04

AB „KLAIPĖDOS VANDUO“ TOLIAU IEŠKO TARŠOS ŠALTINIO – TIKRINAMI ĮMONIŲ LIETAUS TINKLŲ ĮVADAI

AB „KLAIPĖDOS VANDUO“ TOLIAU IEŠKO TARŠOS ŠALTINIO – TIKRINAMI ĮMONIŲ LIETAUS TINKLŲ ĮVADAI

Aiškinantis taršos šaltinį Kuršių mariose, AB „Klaipėdos vanduo“ laboratorijoje jau ištirti 8 mėginiai, kurie buvo paimti iš skirtingų vietų paviršinių nuotekų tinkluose. Teršaluose nerasta naftos produktų, viršijančių leistinų normų, nurodytų paviršinių nuotekų tvarkymo reglamente. Taip pat atlikus skendinčių medžiagų koncentraciją, kuri rodo, ar lietaus vandenyje yra nuosėdos, nustatyta, kad jos taip pat neviršija leistinų normų. Kol kas dar laukiama tyrimų rezultatų, kurie turėtų atsakyti ar teršaluose rasta sunkiųjų metalų ir organinės taršos.

Gavus pirminius tyrimų rezultatus daroma išvada, kad į paviršinių nuotekų tinklus galėjo patekti smėlio, žvyro, molio priemaišos. Bendrovės „Klaipėdos vanduo“ tinklų tarnybos darbuotojai toliau tęsia darbus ieškant galimo taršos šaltinio. Papildomai tikrinami įmonių lietaus nuotekų tinklų vamzdynai, kurie susijungia su centralizuotu paviršinių nuotekų tinklu.

Bendrovė „Klaipėdos vanduo“ informuoja, lietaus nuotekos yra valomos valymo įrenginiuose Varnėnų g. ir Nemuno g. Juose įrengta naftos produktų gaudyklė ir dumblo nusodintuvas. Į Kuršių marias lietaus nuotekos išteka tik jį išvalius nuotekų valymo įrenginiuose. Šiuo metu yra vykdomi valymo įrenginių statybos baigiamieji darbai. Į Nemuno g. ir Varnėnų g. įrengtus valymo įrenginius lietaus vanduo atiteka net iš 391 hektarų ploto  nuo  miesto centrinės dalies, t.y. Šilutės pl., Taikos pr., Kauno g., Dubysos g., Agluonos g., ir kitų gatvių.

Įdomūs faktai apie naujus valymo įrenginius:

  • Paviršinių nuotekų valymo įrenginiai yra po žeme, integruoti vienoje talpoje su skiriamomis kameromis.
  • Valymo įrenginių korpusas ilgaamžis – pagamintas iš plieno.
  • Nemuno g. valymo įrenginiai vienu metu gali išvalyti didelį kiekį lietaus nuotekų. Nemuno gatvėje įrengtų valymo įrenginių našumas  – 30 litrų per sekundę, Varnėnų g. – net 780 litrai per sekundę.
  • Valymo įrenginiuose bus įdiegtas nuotolinis valdymas. AB „Klaipėdos vanduo“ dispečerinė nuotoliniu būdu galės stebėti situaciją valymo įrenginiuose.

Daugiau informacijos:

Gintarė Butkienė,

AB „Klaipėdos vanduo“ komunikacijos vadovė

El. p. gintare.butkiene@vanduo.lt

Mob.nr. +37061022587

svetainiu kurimas